معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران با بیان این که دلیل فرو نشست جاده جاجرود به لواسان خاک منطقه است، گفت: ممکن است زلزله های اخیر در فرونشست زمین اطراف سد لتیان دخیل باشد.

عادل مصدقی معاون اداره کل راه و حمل و نقل جاده ای استان تهران دقایقی پیش در گفت‌و‌گو با خبر معتبر در شمیرانات، اظهار کرد: یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که محدوده سد لتیان و محور جاجرود به لواسان است، خاک منطقه است که برای اصلاح آن ورود دستگاه های مرتبط به این موضوع الزامی است.

وی افزود: چند روز پیش در نزدیکی سد لتیان زمین فرو نشست کرد که دلیل آن خاک منطقه است و احتمالا زلزله های اخیر در شمال شرق استان تهران در آن دخیل بوده است.

مصدقی بیان کرد: با توجه به نوع خاک آن منطقه برآمدگی‌هایی به وجود آمد که منجر به رانش زمین و ایجاد ترک‌های طولی شده است.

معادن اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد: راهداران از ابتدای این فرو نشست‌ها با نیروهای متخصص در محل حاضر و اقدام های لازم را انجام دادند اما این موضع نیازمند ورود دیگر دستگاه‌های امر مانند اداره کل بحران استانداری تهران، منابع طبیعی، آب منطقه ای و … است.

مصدقی تصریح کرد: در حال حاضر تردد در محور جاجرود به لواسانات روان است و مشکلی خاصی در این محور نیست.

وی  با اشاره به این که مشکل خاصی در محور جاجرود به لواسانات وجود ندارد و مردم اخبار را از رسانه های معتبر پیگیری کنند ادامه داد: اگر مشکل خاک آن منطقه حل شود در کمترین زمان محور آسفالت خواهد شد تا کمتر شاهد چنین رخ دادهایی باشیم.