هر سبد ۲۰ کیلویی گوجه در حالی این روزها ۴ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که دولت ناتوانی در مدیریت بازار را گردن نمی‌گیرد و کشاورز را مقصر می‌داند.

به گزارش خبر معتبر – زمان برداشت محصولات کشاورزی در شهرستان‌های مختلف جنوب کرمان فرا می‌رسد و عده‌ای دیگر از کشاورزان به صف ورشکستگی افزوده می‌شوند.

پیش از این در زمان برداشت گوجه در رودبار و قلعه گنج به دلیل ورود دلالان و عدم بازاریابی و رها کردن قیمت گذاری توسط مسئولان به بهانه قانون عرضه و تقاضا قیمت گوجه به شدت کاهش یافت به طوری که بسیاری از کشاورزان در این شهرستان‌ها از برداشت محصول صرف نظر کردند.

این روزها در شهرستان کهنوج زمان برداشت محصول فرا رسیده است، طی سال‌های اخیر برای استفاده از ظرفیت صنایع بالا دستی در بخش کشاورزی شش کارخانه رب گوجه فرنگی در جنوب کرمان تأسیس شد و انتظار می‌رفت با راه اندازی این کارخانه‌ها بخش قابل توجهی از محصول فرآوری و روانه بازار شود.

کارخانه با ورود بخش خصوصی راه اندازی و کار خرید محصول از کشاورزان آغاز شد اما محصول تولیدی این کارخانه‌ها نیز بدون مشتری مانده است با این وجود برای حل مشکل افت قیمت محصولات کشاورزی در سال جاری کارخانه‌ها مجدداً فعال شده و کار خرید گوجه را انجام می‌دهند.