فرماندار شهرستان ورامین گفت: شفافیت مالی، اولویت دهیاران در اجرای پروژه‌های عمرانی در روستاها است چرا که هیچ گذشتی با تخلفات مالی انجام نمی‌شود.

به گزارش خبر معتبر از ورامین کاغذلو در نشست هم‌اندیشی با دهیاران بخش مرکزی و جوادآباد ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: کار اجرایی، با مشکلات خواسته و یا ناخواسته‌ای مواجه است که تسلط بر قانون، تنها راه عبور از این مشکلات است.
وی افزود: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و برنامه ریزی دولت تدبیر و امید در اختصاص اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به مناطق روستایی، شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در مناطق روستایی ورامین هستیم و به جرأت می‌توان گفت هیچ مهاجرتی از مناطق روستایی ورامین به شهرها انجام نمی‌شود.
وی گفت: دهیاران موظفند تا در اجرای پروژه‌های عمرانی، نیازهای منطقه خود را با شرایط موجود در نظر داشته و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام را با هدف جلب رضایت مردم در اولویت قرار دهند.
کاغذلو اظهار کرد: با توجه به دستور استاندار تهران و با تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز زندگی در مناطق روستایی، دهیاران باید ۱۰ درصد از اعتبارات اختصاص یافته به روستاها از محل مالیات بر ارزش افزوده را به اشتغال اختصاص دهند تا در کنار ایجاد امکانات رفاهی و زیرساختی، مشکل اشتغال و درآمد پایدار روستائیان نیز برطرف شود.
وی با تأکید بر لزوم شفافیت مالی دهیاران گفت: در حوزه تخلفات مالی، هیچ‌گونه گذشتی با متخلفات صورت نگرفته و با کسانی که قانون را رعایت نکنند، برخورد جدی می‌شود.
فرماندار ورامین با  اشاره به لزوم همکاری و تعامل سازنده بین دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی گفت: از دهیاران درخواست می‌شود تا از انجام پروژه‌هایی که بر اساس قانون، تخلف محسوب می‌شود، پرهیز کنند.
وی گفت: مسئولان شهرستان ورامین هیچ‌گونه ساخت و ساز غیرمجازی را که به تخریب اراضی کشاورزی و یا بافت روستایی می‌شود بر نمی‌تابند و کلیه تغییرکاربری‌ها و ساخت و سازهای غیرمجاز با دستور قضایی تخریب می‌شوند.
کاغذلو افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز و تبدیل اراضی کشاورزی به باغ‌ویلا، مشکلات مناطق روستایی به ویژه در حوزه تأمین آب شرب سالم و بهداشتی را افزایش می‌دهد لذا به هیچ عنوان با تغییرکاربری‌ها کنار نیامده و نسبت به تخریب آن اقدام می‌شود.
گشت مشترک مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در روستاها تشکیل می‌شود
معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری ورامین نیز در این جلسه گفت: به منظور مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در خارج از بافت روستایی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی، گشت مشترک مقابله با این پدیده در روستاها تشکیل می‌شود.
رضا کارخانه افزود: ساخت و ساز در خارج از بافت روستا و تغییر کاربری اراضی کشاورزی، آفت کشاورزی و ساختار مناطق روستایی است، به منظور مقابله با این پدیده گشت مشترکی متشکل از جهاد کشاورزی، دهیاری‌ و نماینده فرمانداری تشکیل شده و بر روند ساخت و سازهای صورت گرفته در مناطق روستایی نظارت می‌شود.
وی با اشاره به لزوم بازنگری در طرح هادی روستایی با هدف مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز گفت: طرح هادی برخی از مناطق روستایی ورامین به بازنگری نیاز دارد که این مهم با برگزاری جلسات مشترک با بنیاد مسکن پیگیری و مشکلات ناشی از اتمام افق ۱۰ ساله طرح هادی بررسی می‌شود.
کارخانه بر لزوم توجه دهیاران به اصول فنی پروژه‌های عمرانی در مناطق روستایی گفت: کمیته فنی با این هدف در فرمانداری تشکیل شده تا بر اجرای پروژه‌های روستایی بدون صرف هزینه نظارت شود تا تمامی فعالیت‌ها بر مدار قانون و رعایت اصول فنی انجام شود.
وی از دهیاران خواست تا پروژه‌های عمرانی خود را بیمه مسئولیت کنند تا در صورت بروز حادثه، بیمه خسارات وارد شده را جبران کند.
معاون فرماندار ورامین افزود: مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن و شیوع ویروس کرونا، حوزه اقتصاد کشور را تحت تأثیر قرار داده و این امر می‌تواند اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده را نیز با چالش مواجه کند، از دهیاران درخواست می‌شود تا علاوه بر اولویت بندی هزینه کرد اعتبارات، به فکر کسب درآمد پایدار برای روستای خود باشد.
ورامین با دو بخش مرکزی و جوادآباد و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.