طبق اعلام فدراسیون والیبال، شهرداری ورامین قهرمان ایران و آسیا برای حضور در لیگ برتر والیبال اعلام آمادگی نکرده است.

به گزارش خبر معتبر تیم والیبال شهرداری ورامین که سابقه قهرمانی ایران و آسیا را در کارنامه دارد هنوز برای فصل جاری لیگ برتر اعلام آمادگی نکرده است و موجی از نگرانی‌ها را بین هواداران ورامینی ایجاد کرده است.

گفته می‌شود سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ورامین بودجه سال ۹۹  خود را به شهرداری اعلام و پس از بحث در شورای اسلامی شهر ورامین مصوب کرده است.

پس از تصویب این بودجه در شورای اسلامی شهر به فرمانداری ارسال و در آنجا نیز به تأیید کمیته انطباق فرمانداری ورامین می‌رسد و اکنون می‌تواند اجرایی شود، حال گفته می شود سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری که خود پیشنهاد آن را به شورای شهر داده به دنبال کاهش این بودجه است که این موضوع بسیار عجیب و غریب به نظر می‌رسد.

از طرفی تیم والیبال شهرداری ورامین بیشتر بازیکنان کلیدی خود را از دست داده و هواداران این تیم در شبکه‌های اجتماعی منطقه به شدت در حال انتقاد از این موضوع هستند.

ورزش و به خصوص تیم والیبال ورامین در سال‌های گذشته باعث ایجاد بعد رسانه‌ای مثبت مطلوبی از این منطقه در سراسر کشور شده و این تیم در جام باشگاه‌های آسیا سال گذشته باعث برافراشته شدن پرچم سه رنگ کشورمان در چین تایپه نیز شد.

ورزش در ورامین همواره از اصلی‌ترین ارکان پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بوده و به اذعان بسیاری از کارشناسان باعث گرایش ویژه جوانان و نوجوانان این منطقه به رشته‌هایی همچون والیبال، فوتسال و تکواندو شده به گونه‌ای که دشت ورامین به قطب ورزش در استان تهران و یکی از قطب‌های والیبال در کشور تبدیل شده است و در آکادمی‌ها و مدارس والیبال، فوتسال و تکواندو هزاران ورزشکار در حال پرورش هستند.

حال باید دید مسؤولان ورامینی نهالی که آن را آبیاری کرده و به درختی تنومند تبدیل کرده‌اند را به چه شکل اداره می‌کنند و شهرداری ورامین به عنوان متولی اصلی تیم‌های والیبال، تکواندو و والیبال نشسته باید پاسخگوی افکار عمومی باشد.