فرماندار پیشوا گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، این شهرستان در ابتلا به ویروس کرونا در وضعیت سفید قرار دارد ولی این به معنی از بین رفتن کامل بیماری نیست و در صورت عدم رعایت مسائل بهداشتی، محدودیت‌ها بار دیگر اعمال می‌شود.

به گزارش خبر معتبر حسین عباسی در جلسه ستاد کرونا پیشوا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: کرونا پدیده نوظهوری است که به دلیل عدم شناخت صحیح و کامل از نحوه فعالیت ویروس این بیماری، امکان برنامه‌ریزی و مواجهه پیش‌بینی شده در بدو شیوع آن میسر نبود.
وی افزود: هرچند که اپیدمی ویروس کرونا، شرایط ویژه‌ای را در کشور ایجاد کرد و خساراتی را نیز به همراه داشت ولی باعث شد تا علاوه بر نمایان شدن تلاش‌های مخلصانه کادر درمان، موجی از اتحاد و همدلی میان مردم و مسئولان به وجود آید.
فرماندار پیشوا تصریح کرد: هر چند که شهرستان پیشوا از محدودیت‌های در حوزه بهداشت و درمان برخوردار است و از داشتن حتی یک تخت بیمارستانی بی‌بهره است ولی با عملکرد خوب شبکه بهداشت و درمان، ادارات و نهادها، گروه‌های جهادی، مردم و خیرین، شیوع این بیماری به‌خوبی مدیریت شد و امروز بر اساس اعلام وزارت بهداشت، پیشوا در شرایط سفید شیوع ویروس کرونا قرار دارد.
وی تأکید کرد: سفید بودن شرایط شیوع و ابتلاء افرادبه ویروس کرونا در شهرستان پیشوا به معنی نابودی کامل این بیماری نیست و اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، ممکن است به منظور حفظ شرایط موجود، محدودیت‌های اعمال شده در اوایل شیوع این ویروس کرونا بار دیگر تکرار شود.
عباسی افزود: مسئولان ادارات به ویژه مجموعه‌هایی که روزانه با مراجعه تعداد زیادی از مردم مواجهند، موظفند تا در رعایت اصول بهداشتی پیشگام و الگوی مردم بوده و آنان را به مقابله با کرونا ترغیب کنند.
وی با اشاره به آغاز فعالیت بسیاری از صنوف در سطح شهرستان پیشوا گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با شیوع ویروس کرونا، فعالیت اغلب صنوف، سالن‌های ورزشی و … به شرط رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به حالت عادی بازگشته که لازم است به منظور استمرار رعایت مسائل بهداشتی، شبکه بهداشت و درمان و سایر نهادهای نظارتی، به صورت روزانه فعالیت این مراکز را بررسی کنند.
نماینده دولت در شهرستان پیشوا افزود: برای بازگشایی تالارهای پذیرایی لازم است تا ابتدا اطلاعات جامعی از ظرفیت و وضعیت این اماکن جمع‌آوری شده و در صورت تصمیم‌گیری برای آغاز به کار مجدد، شروع فعالیت آن‌ها با اخذ تعهدات لازم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گیرد و در صورت مشاهده هر گونه موارد غیربهداشتی، با متخلفان برخورد شود.