فرماندار‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ پیشوا بر ضرورت ارتقا مهارت‌آموزی به جامعه هدف بهزیستی در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از پیشوا، حسین عباسی صبح سه شنبه در نشست با سید احمد خادم معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران، اسماعیلی رئیس اداره بهزیستی و سیروس جعفری معاون سیاسی انتظامی پیشوا اظهار داشت: با توجه به قابلیت‌های اقتصادی شهرستان پیشوا، می‌توان در حوزه توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی با ایجاد ارتباط بین مددجویان و بخش‌های تولیدی از این ظرفیت بهره گرفت و موارد مناسبی را در شهرستان ایجاد کرد.

عباسی افزود: توانمندسازی اجتماعی با استفاده از ظرفیت‌های موجود و حمایت‌های هدف‌مند، فرصت خودباوری را برای افراد فراهم و زمینه توسعه مشارکت اجتماعی را فراهم می‌آورد و ارتقای این رویکرد نیازمند ارزیابی استعدادها، توان‌سنجی، آموزش مهارت‌ها و حرفه‌آموزی است که لازم است بهزیستی استان و شهرستان اهتمام ویژه‌ای در این راستا داشته باشد.

فرماندار پیشوا بیان داشت: با توجه به مهاجرپذیر بودن شهرستان پیشوا، تعداد خانوار تحت پوشش نهادهای حمایتی به ویژه بهزیستی نسبت به جمعیت شهرستان قابل ملاحظه است که در این زمینه باید چاره اندیشی هایی صورت بگیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به حضور تعداد کثیری از معلولان و افراد آسیب‌پذیر در شهرستان پیشوا، نیازمند نگاه وسیع‌تر بهزیستی استان، ورود جدی خیرین و توسعه مشارکت‌های مردمی هستیم تا بتوانیم به شکل ویژه‌تری به این اقشار خدمات ارائه کنیم.
 

  • منبع خبر : خبرمعتبر