به گفتۀ رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ورامین، با کمک خیران، نیکوکاران و همکاری بسیج و هیأت امنای مهدیه ورامین طرح اطعام جمعه های مهدوی هر هفته در این شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبر گزاری خبر معتبر، سلیمان رنجبر آقایی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در ورامین در خصوص طرح اطعام جمعه‌های مهدوی در این شهرستان اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان با کمک خیران، نیکوکاران و همکاری بسیار شایسته و خالصانه‌ای که به واسطه بسیج و هیأت امنای مهدیه ورامین با کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان داشتند توانستیم روزانه نسبت به پخت هزار پرس غذا تدارک و تهیه و شبانه این غذاها درب منازل نیازمندان به صورت محرمانه توزیع می‌شد.

وی افزود: با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان را پشت سر گذاشته‌ایم و می‌دانیم که این نیازمندی‌ها کماکان به قوت خودش باقی است تصمیم گرفته شد که بتوانیم طرح اطعام مهدوی را در روز جمعه در هیأت مهدیه شهرستان ورامین کماکان ادامه دهیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ورامین ادامه داد: از همه خیران و نیکوکاران دعوت بعمل می‌آورریم اگر نذوراتی در  بحث کمک به نیازمدان دارند و بخواهند در این طرح اطعام مهدوی مشارکت داشته باشند  با مراجعه به کمیته امداد و یا هیأت مهدیه ورامین نسبت به ارائه مساعدت‌های خود به صورت نقدی و یا غیرنقدی با اقلامی شامل برنج، گوشت و غیره کمک حال کمیته امداد باشند تا بتوانیم این طرح را در طول ایام سال در روزهای جمعه داشته باشیم.

رنجبر خاطرنشان کرد: هرچه مساعدت‌های مردمی در این زمینه بیشتر باشد تعداد پخت غذا در آن روزها بیشتر خواهد بود و به امید اینکه بتوانیم طرح اطعام مهدوی را هر جمعه و یا هر ماه فعال نگه بداریم و این نیات خالصانه‌ای که خیران و نیکوکاران دارند باقیات الصالحاتی برای این عزیزان باشد.

وی اضافه کرد: باید این مطلب را مدنظر داشت که افراد نیارمند مختص ماه مبارک رمضان نیست بلکه افرادی که نیازمند هستند در طی ایام سال این نیازمندی را دارا بوده و در تلاش هستیم که بتوانیم حداقل هفته‌ای یکبار این عزیزان یک غذای گرم، خوب و مناسب در سفرهایشان داشته باشند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ورامین بیان کرد: ضمناً با توجه به اینکه در آشپزخانه مهدیه ورامین با رعایت کلیه موازین و پروتکل بهداشتی پخت غذا کار انجام می‌شود و ما می‌دانیم که یک غذای سالم و بهداشتی در قبال مساعدت‌هایی که خیران و نیکوکاران داشته‌اند باید در اختیار نیازمندان قرار دهیم.

رنجبر در پایان گفت: هر کسی که اعلام آمادگی کند، می‌تواند در پخت غذا در طرح اطعام جمعه‌های مهدوی مشارکت داشته باشد و با معرفی آشپزخانه مورد نظر و با تأییدیه‌ای که بتوانیم از شبکه بهداشت بگیریم ما این همکاری را صمیمانه قبول می‌کنیم و به صورت مشارکتی مشغول به انجام این طرح در آن محله می‌شویم.

  • منبع خبر : فارس