ری- طرح ساماندهی و اجرای احکام دام فروشان غیرمجاز روستای« گلحصار » با حضور عوامل قضایی اجرا شد.

به گزارش خبرمعتبر،صبح چهارشنبه و با حضور امین بابایی بخشدار، محمد ساری معاون حوزه قضائی بخش کهریزک و لطف الله ستاره رئیس اتاق اصناف شهرستان ری و مسئولان شبکه بهداشت و دامپروری، جهاد کشاورزی و عوامل انتظامی برنامه ساماندهی و اجرای احکام دام فروشان غیرمجاز در روستای «گلحصار» اجرا شد.

بخشدار کهریزک در حاشیه اجرای این حکم در جمع خبرنگاران با تاکید بر ساماندهی دام فروشان غیرمجاز اظهار داشت: هیچ مرکز دام فروشی جمع آوری نمی‌شود بلکه دام‌ها در مراکز اصلی از پیش تعیین شده تحت نظارت عوامل بازرسی قرار می‌گیرند.

امین بابایی افزود: دستگاه‌های ذی ربط در حوزه مقابله با فروش دام غیرمجاز شامل شبکه بهداشت، دامپروری، اصناف، تعزیرات و دستگاه‌های امنیتی و قضائی با اعمال ماده قانونی ۶۲۸ در راستای تأمین بهداشت عمومی درصدد مقابله با این معضل برآمده‌اند.

وی بیان داشت: معضل دام فروشان غیرمجاز برای دو دهه مشکلات و آسیب‌های بسیاری را برای منطقه ایجاد کرده است که طی مطالبه عمومی و دستور اکید فرماندار ویژه شهرستان ری مبنی بر برخورد با این گروه موضوع در دستور کار ویژه قرار گرفت و این اقدام ارزشمند برخورد با دام فروشان غیرمجاز در راستای مقابله با سودجویان و متخلفان در حوزه دام است.

بابایی عنوان داشت: برنامه ریزی لازم برای شناسایی واحدهای دامداری غیرمجاز، به منظور ساماندهی این واحدها در دستور کار بخشداری کهریزک قرار دارد و با توجه به عارضه اجتماعی فعالیت واحدهای دام فروشی غیرمجاز به ویژه در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا، با مالکانی که از قانون تخطی می‌کنند، برخورد قاطعی صورت می‌گیرد.

بخشدار کهریزک گفت: دستگاه‌های نظارتی اعم از بازرسان جهاد کشاورزی، دامپروری، شبکه بهداشت باید نسبت به رعایت دقیق ضوابط و شرایط بهداشتی محل عرضه دام اهتمام ویژه داشته باشند تا سلامت شهروندان در این حوزه تضمین شود و با هماهنگی مراجع قضائی با افرادی که با فروش دام غیرمجاز، سلامت و بهداشت جامعه را تهدید و سبب ایجاد معضلات اجتماعی می‌شوند، برخورد قانونی صورت می گیرد چرا که سلامت مردم خط قرمز ماست و در انجام اقدامات در این راستا هیچ گونه مسامحه و چشم پوشی انجام نمی‌شود.