"مرتضی همتی" به عنوان شهردار جدید پردیس انتخاب شد.

به گزارش خبر معتبر – آیین معارفه شهردار جدید پردیس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری پردیس برگزار شد. 

 اعضای شورای شهر پردیس در شرایط فعلی به اتفاق آرا به “مرتضی همتی” رای داده و پس از اخذ تاییدیه‌های دستگاه‌های ذی‌ربط با حکم استاندار تهران به این سمت منصوب شده است.

مرتضی همتی دارای سوابق مختلفی است که از آن جمله می‌توان به شهردار دماوند، دو دوره ریاست شورای شهرستان دماوند و همزمان(هشت سال) عضو شورای شهر دماوند، رئیس امور مالیاتی پردیس و دماوند در هفت سال گذشته، مدرس دانشگاه و فعالیت در حوزه خبر و رسانه اشاره کرد.

مرتضی همتی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به شرایط خاص حاکم بر شهرداری پردیس اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان پردیس با حذف تعدادی از مدیران اصلی شهرداری، تاثیر کرونا بر اقتصاد شهری، فرصت محدود یک ساله و سال آخر فعالیت شورای شهر پردیس در شرایط متفاوتی قرار دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر پیش از هر چیز حفظ آرامش، ثبات، بازیابی توان مدیریت شهری و اعتماد عمومی و همچنین اقتدار شهرداری از ضرورت‌های اولیه مدیریت شهری پردیس است که با جدیت و تلاش همکاران شهرداری برای خدمت به مردم به دست می‌آید.

شهردار جدید پردیس با بیان اینکه شهرداری باید به دور از نگاه سیاسی و حاشیه‌های اجتماعی به‌کار خود بپردازد بیان کرد: مردم از شهرداری توقع خدمت دارند و ما نوکر مردم هستیم، برای این مهم ضروری است با فساد در هر سطحی در زمان لازم برخورد متناسب صورت پذیرد. 

همتی تصریح کرد: البته اولویت باید پیشگیری باشد نه مچ‌گیری تا هم از هدر رفت بیت المال جلوگیری کرد و هم مانع از سلب اعتماد عمومی شد زیرا شهرداری به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی متعلق به مردم است و سرمایه اصلی آن همان اعتماد مردم است.