نماینده مردم حوزه شهرقدس، شهریار و ملارد در مجلس گفت: بیش از 2 میلیون نفر در غرب استان تهران دارای یک نماینده مجلس هستند در حالیکه در برخی استان‌ها با همین تعداد جمعیت، 9 نفر نماینده مجلس دارند.

به گزارش خبر معتبر ، حسین حق وردی نماینده مردم حوزه شهرقدس، شهریار و ملارد در مجلس شورای اسلامی، در خصوص آخرین موضوعات و طرح های کمیسیون آموزش مجلس، اظهار داشت: مهمترین طرحی که در کمیسیون اجتماعی مطرح شده، طرح جهش تولید شرکت های دانش بنیان و فن آور بود که کمیسیون آموزش مجلس به عنوان کمیسیون اصلی این طرح را بررسی کرد و تقریبا در ۱۳ ماده تصویب شد.

وی گفت: با تصویب این طرح شرکت های دانش بنیان و تولیداتی که توسط این شرکت ها صورت می گیرد و شرکت های فن آور که در پارک های علم و فن آوری مستقر هستند، ساماندهی جدید شده و با اخذ رای در صحن علنی مجلس، تحولی بسیار مؤثر در این زمینه را شاهد خواهیم بود.

نماینده مردم حوزه مشق در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تعدادی از شرکت های دانش بنیان در شهرستان های قدس، ملارد و شهریار فعالیت دارند که با تصویب این طرح تغییر مثبت و جهش تولید در این شرکت ها اتفاق خواهد افتاد.

وی با اشاره به اینکه متراکم ترین و بزرگترین اداره آموزش و پرورش در شهرستان های غرب استان تهران وجود دارد گفت: متراکم ترین اداره آموزش و پرورش کشور در شهرستان قدس با ۷۳ هزار دانش آموز است که نیازمند به ۷۰ مدرسه برای ساماندهی آنهاست. همچنین اداره آموزش و پرورش شهریار، بزرگترین اداره آموزش و پرورش کشور است که ۱۷۳ هزار نفر جمعیت دانش آموزی و ۷۵۰۰ نفر فرهنگی دارد.

حق وردی ادامه داد: تعداد جمعیت در سه شهرستان بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است که با جمعیت اتباع، این تعداد به بیش از ۲ میلیون نفر در غرب استان تهران می رسد در حالیکه در برخی استان ها با همین تعداد جمعیت، ۹ نفر نماینده مجلس وجود دارد که به مشکلات آن منطقه رسیدگی می کند و ۴ نفر از آنها عضو کمیسیون برنامه و بوجه هستند.

نماینده مردم شهرستان های قدس، شهریار و ملارد در مجلس شورای اسلامی افزود: در غرب استان تهران، سه شهرستان با وجود مشکلات متعدد و مختلف دارای یک نماینده مجلس هستند؛ بنابراین هر یک از شهرستان ها باید یک نماینده داشته باشد و این حق مردم در منطقه غرب استان است که سال ها به آن رسیدگی نشده و از آن محروم بوده اند.

حسین حق وردی نماینده مردم شهرستان های قدس، شهریار و ملارد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در حال بررسی و آماده ارائه به صحن مجلس است که پس از اصلاح این قانون، بر قانون نظارت بر انتخابات شوراها بررسی هایی صورت خواهد گرفت.