فرماندار شهرستان ورامین اعلام کرد: فعالیت تالارهای پذیرایی و استخرهای سرپوشیده این شهرستان به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

به گزارش خبر معتبر از ورامین، حسین کاغذلو، فرماندار ورامین اعلام داشت: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا و تأکید ریاست جمهوری و استاندار تهران، فعالیت تالارهای پذیرایی شهرستان برای برگزاری مراسم عروسی و عزاداری تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌باشد.
وی اظهار داشت: این محدودیت تنها با هدف پیشگیری از شیوع مجدد ویروس کرونا و افزایش میزان مبتلایان به این بیماری صورت گرفته است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: فعالیت آن دسته از باشگاه‌های ورزشی که تعداد زیادی از افراد در آن حضور داشته و ازدحام جمعیت مانعی برای رعایت مسائل بهداشتی می‌شود نیز محدود خواهد شد.
وی تأکید کرد: کلیه اصناف فعال در شهرستان ورامین ملزم به رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک در محل کسب خود می‌باشند ضمن آن که ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان نیز باید مسائل بهداشتی را رعایت و از مسافران بخواهند تا در هنگام حضور در تاکسی و اتوبوس، از ماسک استفاده کنند.
فرماندار ورامین اضافه کرد: شرایط مناسب امروز ورامین، حاصل همراهی، همدلی و مشارکت آحاد مردم و مسئولان، گروه‌های جهادی، سپاه، بسیج و روحانیون در مقابله با این بیماری است و رعایت مسائل بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک می‌تواند باعث استمرار این شرایط شود.
بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، تا روز گذشته ۱۸ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۲۵ مورد بستری شدند.
دکتر سیما سادات لاری با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۸ هزار و ۳۷۹ نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۸۴ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام این که خوشبختانه تا کنون ۲۰۹ هزار و ۴۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، افزود:  ۳۳۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
وی همچنین افزود: تا کنون یک میلیون و ۸۷۲ هزار و ۳۹۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
دکتر لاری با بیان این که استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند، افزود: استانهای تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

  • منبع خبر : ایرنا