پلیس آگاهی تهران از دستگیری خدمتکاری خبر داد که با انگیزه ‌ سرقت‌،‌ مرد صاحبخانه را با ۳۰ قرص خواب‌آور به قتل رسانده بود.

به گزارش خبر معتبر، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از بازداشت زن قاتل خدمتکار خبر داد که در پوشش پرستار یک مرد مسن، او را با داروهای خواب آور به قتل رسانده بود.

برپایه این گزارش،در تیرماه امسال پرونده ای با موضوع «فوت مشکوک» مرد ۶۱ ساله به نام صابر به دادخواهی خواهر متوفی از شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امورجنایی تهران به کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل ارجاع شد.

محتویات پرونده حاکی از آن بود، متوفی در تاریخ دوازدهم دی‌ماه سال گذشته در اثر بیماری فوت‌ کرده و سپس با مجوز پزشکی قانونی دفن می‌شود.

خواهر متوفی پس از گذشت ۶ ماه وقتی که منزل برادرش را نظافت می‌کرد متوجه یکسری داروهای خواب آور می شود و با توجه به بیماری که متوفی داشته و بیماری وی هیچ گونه رابطه ای با داروهای خواب آور نداشته، موضوع فوت برادرش مبنی بر اینکه توسط پرستارش اتفاق افتاده باشد، قوت می‌گیرد.

شاکی با حضور در اداره دهم‌گفت: برادرم به علت بیماری یک پرستار خانم جوان به‌نام فریبا ۳۵ ساله از طریق یک شرکت خدماتی استخدام کرد و بعد از یک ماه که پرستار در منزل برادرم حضور داشت یک روز با ما تماس گرفت و خبر فوت برادرم را داد و هیچ اطلاعی دیگر از او نداریم.

شاکی در ادامه گفت: وقتی منزل برادرم را بررسی می کردم متوجه شدم اموالی از قبیل اسناد و مدارک هویتی برادرم به‌سرقت رفته است و در این رابطه به فریبا مظنون هستم.

 کارآگاهان پس از شنیدن اظهارت شاکی و بررسی محتویات پرونده ، دستگیری پرستار در دستور کار خود قرار دادند که با مراجعه به شرکت خدماتی متوجه شدند فریبا به علت اعتیاد از کار اخراج شده است.

در‌‌ ادامه ‌تحقیقات مشخص شد فریبا در شرکت خدماتی دیگری مشغول به‌کار بوده که به علت سرقت از آنجا هم اخراج شده است.

کارآگاهان با جمع‌بندی قرائن و شواهد به این نظر رسیدند که پرونده فوت عادی نبوده و قتل اتفاق افتاده است.

در‌ ادامه با توجه بلامکان بودن قاتل، کارآگاهان با بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم محل تردد وی را در محدوده شرق تهران شناسایی کرده و طی یک عملیات پلیسی در مورخه نهم مهرماه وی را دستگیر و به اداره دهم منتقل کردند.

فریبا در تحقیقات اولیه منکر هرگونه بزه شد ولی با دیدن قرائن و شواهد کاملا علمی پلیس به ناچار لب به اعتراف گشود.

وی ضمن قبولی قتل گفت: من برای کار از شهرستان به تهران آمدم و به یک شرکت خدماتی مراجعه کرده‌ و آنها مرا به متوفی معرفی کردند و با انعقاد قرارداد سه ماه در آذر ماه سال گذشته در منزل متوفی چندساعتی کار و از او پرستاری می کردم.

وی ادامه داد: از آنجایی که پول نداشتم و اعتیاد به مواد مخدر داشتم و تازه یک ماه بود‌ که مشغول به کار شده بودم نقشه سرقت از منزل متوفی را کشیدم که با تهیه ۳۰ قرص خواب آور غذای شام او را مسموم کرده و پول به مبلغ ۱ میلیون تومان و اسناد و مدارک را سرقت کردم و در همانجا خوابیدم.

وقتی که صبح بیدار شدم دیدم صابر حال خوبی ندارد که سریعاً با اورژانس تماس گرفتم ولی دیر شده بود وقتی عوامل اورژانس رسیدن صابر فوت کرد که با خواهرش تماس گرفته و خبر فوت را داده‌ و سپس فرار کردم.

سرهنگ نثاری اعلام‌‌ کرد: کارآگاهان در شاخه دیگر از تحقیقات پلیسی خود متوجه شدند متوفی قبل از روز فوتش با سامانه پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و گزارش سرقت از منزل توسط فریبا را به پلیس اعلام کرده بود.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری خاطرنشان کرد: متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده جهت ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار قرار گرفت.

                       ***
هشدار پلیس:
۱-جهت استفاده از نیروهای خدماتی تحت هر عنوانی( نظافت منزل-پرستار کودک یا افراد مسن) حتماً از شرکت های معتبر دارای مجوز خدمات فوق گرفته شود.

۲- پس از استخدام نیروی خدماتی حتماً نظارت کامل و دقیق نسبت به اجرای انجام امورات وی صورت گیرد.

۳- از دسترس بودن اموال با ارزش ( پول-طلاجات-اسناد و مدارک) پرهیز شود چرا که خود باعث وسوسه نیروی کار می‌شود.

۴- شرکت های خدماتی قبل از استخدام نیروهای خدماتی حتما وضعیت سلامت جسمانی ( عدم اعتیاد به مواد مخدر) و سوابق کیفری وی را از مراجع ذی صلاح اخذ کنند.