رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری گفت: ۲ هزار و ۷۶۴ دست انواع لنت ترمز خودروهای وارداتی به ارزش تقریبی چهار میلیارد و ۵۳۷ میلیون ریال طی بازرسی از یکی انبارهای این شهرستان کشف و ضبط شد.

به گزارش خبر گزاری خبر معتبر، موسی احمدی روز شنبه، اظهار داشت: بازرسان اداره صمت در جریان نظارت از انبارهای جنوب تهران موفق به کشف ۲ هزار و ۷۶۴ دست انواع لنت احتکاری خودروهای هیوندا و کیا شدند،

وی با بیان اینکه محتکران با کاهش عرضه لنت ترمز این خودروها به دنبال ایجاد افزایش قیمت در بازار بودند، افزود: محتکران اقلام کشف شده برای اجرای روند پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

احمدی خاطرنشان کرد: کسانی که با احتکار و دپو کالاهای مصرفی مردم در انبارهای جنوب پایتخت به دنبال ایجاد بازار سیاده و افزایش قیمت ها هستند باید بدانند که تیم های مشترک اداره صمت، تعزیرات حکومتی، پلیس اقتصادی و فرماداری ویژه شهرستان ری به صورت مداوم تمامی انبارهای سطح این منطقه را مورد پایش قرار می دهند.

این مسئول با بیان اینکه بیشترین تعداد انبارهای استان تهران و حتی کشور در شهرستان ری قرار دارد، تصریح کرد: کار نظارت و پایش انبارهای شهرستان ری کار سختی است که توسط گشت‌های مشترک اداره صمت، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف انجام می‌گیرد.

وی اضافه کرد: اداره صمت شهرستان ری در جهت مبارزه با قاچاق کالا و کنترل بازار روزانه پنج تیم بازرسی به اصناف، انبار کارخانه‌ها و تجار اختصاص داده است که به صورت مستمر و هماهنگ اقدام به بازرسی می‌کنند.

  • منبع خبر : ایرنا