فرزند شهید اندرزگو گفت: قبل از انقلاب عده‌ای ادعای مبارزه داشتند اما انحراف آن‌ها بعدها معلوم شد به جای اینکه آن‌ها با دشمنان جنگ داشته باشند با داخلی‌ها و مردم خودمان می جنگیدند و شهید اندرزگو این انحراف منافقین را شناسایی کرده بود و همان زمان به آیت الله سیدعلی خامنه‌ای در مشهد خبررسانی کرد.

به گزارش خبر معتبر  حجت الاسلام سیدمهدی اندرزگو فرزند شهید اندرزگو ظهر امروز در همایش بانوی مقاومت و پاسداشت صبر و ایستادگی خانم سلسپور همسر روحانی شهید اندرزگو که در سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ورامین برگزار شد، اظهار کرد: شهید اندرزگو از همان سال ۴۲ از قیام ۱۵ خرداد مبارزات خود را شروع کرد و بعدها به امر مقام ولایت در چندین مجموعه گروه‌های مبارزاتی عضو شد، پدرم و دیگر عزیزان در کارهای مبارزاتی بسیار متعهد بودند.

وی با بیان اینکه شهید اندرزگو مؤسس و بنیانگذار جنگ‌های چیریکی بود، ادامه داد: رژیم پهلوی از دست شهید اندرزگو بسیار عاجز بود و زندگی مخفیانه‌اش از سال ۴۳ شروع شد. 

فرزند شهید اندرزگو یادآور شد: قبل از انقلاب عده‌ای ادعای مبارزه داشتند اما انحراف آن‌ها بعدها معلوم شد به جای اینکه آن‌ها با دشمنان جنگ داشته باشند با داخلی‌ها و مردم خودمان می جنگیدند و شهید اندرزگو این انحراف منافقین را شناسایی کرده بود و این موضوع را همان زمان به آیت الله سیدعلی خامنه‌ای در مشهد خبررسانی کردند.

حجت الاسلام اندرزگو ابراز کرد: هدف شهید اندرزگو و دیگر شهدا اطاعت از اسلام و ندای ولایت بود و تمام شرایط را برای دیگر مبارزین راحت می‌کردند.

وی افزود: مردم ورامین ریشه انقلابی مستحکم دارند و مردم ایران این شهرستان را همیشه به عنوان یک الگو نگاه می‌کنند که مردم عزیز آن در ۱۵ خرداد سال ۴۲ بدون هیچ چشمداشتی با دشمنان جنگیدند.

فرزند شهید اندرزگو مادرش و همسر شهید اندرزگو که  اهل روستای ایجدانک شهرستان ورامین است را یکی از الگوهای دیار ۱۵ خرداد عنوان کرد.

حجت الاسلام اندرزگو یادآور شد: شهید اندرزگو از مرزهای افغانستان و پاکستان سلاح های زیادی وارد کشور کرده و برای مبارزه با دشمنان کشور حمل می‌کرد؛ در آن زمان خانواده ما به خاطر فرار از ساواک در شهرهای تهران، قم و یکی از روستای افغانستان(در طویله گوسفندان) زندگی می‌کردیم و وضعیت بسیار سختی داشتیم و هدف همه ما پیروزی انقلاب بود.

وی با بیان اینکه یکی از خصوصیات شهید اندرزگو در این کارهای مهم و خطیری که انجام می‌دادند صبر و توکل به خدا بود، خاطرنشان کرد: در اوایل شهریورماه ۵۷ شهید اندرزگو از خواب بیدار می‌شود و بر اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت صاحب الزمان(عج) سلام می‌دهند و غسل شهادت می‌کند و به همسر خود می‌گوید شاید دیگر همدیگر را نبینیم و با خانواده وداع می‌کند و ما ۷ سال از پدرم خبری نداشتیم. 

فرزند شهید اندرزگو با اشاره به اینکه رژیم پهلوی و ساواک ۱۵ سال به دنبال این شهید والامقام بود و دستگیری برایش بسیار مهم بود، بیان کرد: دوران مبارزه ایشان بسیار عجیب بود و این را با مدارک به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام اندرزگو با تأکید بر اهمیت همراهی همسران شهدا و نقش های مهمی که ایفا کردند، تصریح کرد: شهید اندرزگو بارها گفته بود که من زنده به دست ساواک نمی‌رسم؛ ساواک در اوایل شهریورماه شهید اندرزگو را در تهران به رگبار می‌بندد و این شهید عزیز تمام برگه‌های محرمانه خود را خونی کرده و می‌خورد سپس به درج رفیع شهادت می‌رسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز استکبار با تمام توان وارد میدان شده است اما نمی‌دانند که جمهوری اسلامی ایران ۴۱ سال پیش با وجود گروه‌های مبارزاتی خودشان را برای پیروزی همیشگی آماده کرده است.