دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌ها با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات ازدواج در اولویت قرار دارد گفت: افرادی که تاریخ عقد پرداخت وام ازدواج آن‌ها یکم فروردین سال ۹۷ به بعد است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند می‌توانند برای دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی اقدام کنند.

به گزارش خبرمعتبر _ داریوش زراعتگر صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از آغاز پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج خبر داد و اظهار داشت: افرادی که تاریخ عقد پرداخت وام ازدواج آن‌ها یکم فروردین سال ۹۷ به بعد است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند می‌توانند برای دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی اقدام کنند.

 

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌ها در با بیان اینکه مشمولان برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج باید در سامانه بانک مرکزی ثبت‌نام و کد رهگیری ۱۰ رقمی دریافت کنند گفت: برای هر یک از زوج‌ها ۱۲۰ میلیون تومان و برای زوج‌های زیر ۲۳ سال هم ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: تاکنون یک هزار و ۴۱۴ نفر در استان بوشهر برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ثبت‌نام کرده‌اند که ان‌شاءالله این افراد برای دریافت تسهیلات تعیین شعبه و به شعب بانک‌های عامل برای پرداخت معرفی می‌شوند.

 

زارعتگر سقف تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای افراد قانون مشمول ایثارگران دو برابر افرادی عادی دانست و گفت: به‌زودی پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در استان بوشهر آغاز می‌شود و خللی در پرداخت این تسهیلات وجود ندارد.

 

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان بوشهر با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات ازدواج در اولویت قرار دارد گفت: بر اساس قانون بودجه بانک‌ها مکلف هستند به منظور حمایت از ازدواج جوانان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه پرداخت کند.

 

وی عملکرد بانک‌های استان بوشهر در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در سال ۱۴۰۰ را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: سال قبل با مشارکت شبکه بانکی استان و ۱۳ بانک عامل بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در استان بوشهر که در سامانه بانک مرکزی ثبت‌نام کرده‌ بودند از یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بهره‌مند شدند.