امام جمعه رودبار قصران گفت: طی جلسه نهایی با مسؤولان بخشداری و آموزش و پروش بخش تصمیم گرفته شد، از سال تحصیلی آینده هیچ کلاس دوره متوسطه‌ای به صورت مختلط برگزار شود.

به گزارش خبر معتبر حجت الاسلام سید مجتبی حسنی امام جمعه رودبار قصران  درباره حواشی برگزاری مختلط برخی مدارس مقطع متوسطه در بخش قصران رودبار، اظهار کرد: متأسفانه در سطح بخش کلاس‌های دو مدرسه در مقطع متوسطه اول(راهنمایی)، از ابتدای تأسیس به صورت مختلط برگزار می‌شدند و این مسئله سابقه‌ای طولانی داشته است.

وی در ادامه به دلایل اختلاط پسران و دختران در این مدارس پرداخت و افزود: دلیل عمده این مسئله کمبود دانش‌آموز بوده، به نحوی که با آن تعداد امکان تأمین نیرو برای دو مدرسه یا دو شیفت مجزا وجود نداشته است البته برخی از اهالی این مناطق از اتباع غیرایرانی هستند که این موضوع نیز در اختلاط مدارس اثرگذار بوده است.

امام جمعه بخش قصران رودبار شمیرانات با اشاره به گسترش فضای مجازی و افزایش بلوغ‌های زودرس به ضرورت خاتمه یافتن این مسئله تاکید کرد و گفت: با توجه به اقتضائات جدید جامعه، به مسؤولان ذی‌ربط در این خصوص تذکرات لازم داده شد و بخشداری و اداره آموزش و پروش بخش این مسئله را پیگیری کردند.

حجت الاسلام حسنی در پایان با بیان اینکه پیگیری‌های حاصله تاکنون نتایج مطلوبی را به همراه داشته است، اضافه کرد: به فضل و شکر الهی طی جلسه نهایی با مسؤولان بخشداری و آموزش و پروش بخش این مسئله مرتفع شد و تصمیم گرفته شد که از سال تحصیلی آینده کلاس‌ها به صورت زوج و فرد و مجزا برگزار شود.