بعد از گلایه‌های فراوان مردمی از سایپا امروز قرار بود مدیرعامل این خودروسازی در سامانه ارتباط با مردم دولت پاسخگوی مردم باشد اما سلیمانی حتی برای پاسخگویی به مردم به سازمان بازرسی استانداری تهران هم مراجعه نکرد.

به گزارش خبر معتبر ، صبح امروز، مسئولین گروه خودروسازی سایپا با حضور در اداره کل بازرسی استانداری تهران، از طریق سامانه تلفنی سامد به برخی از تماس های تلفنی شهروندان استان تهران در خصوص مشکلاتشان در تعامل با گروه خودروسازی سایپا پاسخ دادند.

اگرچه بنابر اعلام قبلی و بخش نامه ابلاغی دولت مقرر شده بود که این جلسه با حضور سید جواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا راس ساعت ۹ صبح شروع شود پس از تاخیر در شروع جلسه و پیگیری از روابط عمومی گروه خودروسازی سایپا، دقایقی پس از زمان مقرر برای شروع جلسه، مشخص شد که مدیرعامل در جلسه حضور نخواهند یافت! پس از پیگیری های مجدد برای حضور قائم مقام مدیرعامل، این موضوع نیز ممکن نشد و در نهایت جلسه با غیبت مدیرعامل و حضور رئیس مرکز امور مشتریان گروه خودروسازی سایپا با یک ساعت تاخیر آغاز شد.

حتی با گلایه مسؤول ارتباطات مردمی سازمان بازرسی استانداری تهران سلیمانی نیز برای پاسخگویی حاضر نشد گرچه به مسؤولان سایپا تأکید کرد طبق بخشنامه دولت باید شخص مدیرعامل برای پاسخگویی در سامانه سامد حاضر شود.

در این جلسه تعدادی از مشتریان گروه خودروسازی سایپا از طریق سامانه سامد به طرح مشکلات خود در تعامل با سایپا پرداختند و حمیدرضا خاکی رئیس مرکز امور مشتریان گروه خودروسازی سایپا به صورت مستقیم با آن ها به گفت و گو پرداخت.

رئیس مرکز امور مشتریان گروه خودروسازی سایپا، در پاسخ به مشکل یکی از مشتریان در خصوص عدم تحویل خودروی ساندرو اتوماتیکش؛ اظهار کرد: متاسفانه به علت شرایط «فورس ماژور» تحریم در حال حاضر امکان تولید خودرو اتوماتیک را نداریم و تنها راه حل ما تغییر محصول با سه خودرو کوییک دنده ای است که به قیمت تیرماه ۹۷ به مشتریان تحویل خواهد شد؛ در غیر این‌صورت مشتری می تواند صبر کند تا مشکل تولید خودروهای اتوماتیک ما حل شود.

وی در پاسخ به این شائبه که برخی خودروها در انبار سایپا هست که تحویل مشتریان نمی‌شود، گفت: مشکل خودروهای موجود در انبارها، مسئله استانداردهای جدیدی است که از سوی سازمان استاندارد و پلیس راهور ابلاغ شده است که تحویل و پلاک شدن این خودروها را با مشکل مواجه کرده است؛ البته توافقاتی بین ما و سازمان استاندارد و پلیس راهور صورت پذیرفته است که به زودی این مشکل حل خواهد شد.

خاکی در پاسخ به یکی دیگر از مشتریان که در خصوص عدم تحویل خودروها به شرکت لیزینگ سایپا از جانب سهامداران آن شرکت، شاکی بود؛ بیان کرد: با توجه به اطلاعات ما شرکت هیچ تعهد معوقی نسبت به شرکت‌های لیزینگ ندارد؛ لکن این موضوع را از مسئولان مربوط به بخش لیزینگ شرکت پیگیری خواهیم کرد.

وی در ادامه در پاسخ به یکی دیگر از مشتریان که دوباره با مشکل تحویل و پلاک شدن خودرو ساندرو خود مواجه بود گفت: خودروهای ساندرو موجود ما به علت استانداردهای تازه ابلاغ شده یورو۵ امکان پلاک شدن ندارند که البته با توافقی که با سازمان استاندارد و راهور ناجا شده است این خودروها مدل ۹۸ پلاک خواهند شد و تحویل می‌شوند.

حمیدرضا خاکی در پاسخ به یکی دیگر از مشتریان در خصوص امکان صدور مجدد دعوت نامه برای خودرو ثبت نامی‌ا‌ش، گفت: برای هر ثبت نام دو مرتبه دعوت نامه صادر می‌شود و بعد از آن دیگر دعوت نامه ای صادر نمی شود، لکن امکان صدور مجدد دعوت نامه وجود دارد و دعوت نامه این عزیزان نیز طی یک ماه آینده مجددا صادر می‌شود.