رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران از برگزاری مراسم «مباهله» در ۲۴ نقطه تهران با پروتکل های ویژه بهداشتی خبر داد و گفت: این مراسم از طریق فضای مجازی منعکس خواهد شد.

به گزارش خبرمعتبر از تهران، حجت الاسلام سید محسن محمودی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری مراسم ویژه مباهله در ۲۴ نقطه تهران خبر داد و اظهار داشت: روز مباهله یکی از رخدادهای مهم تاریخ اسلام و از سندهای قطعی حقانیت اهل بیت (ع) است که همگان بدان معترف هستند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه این رخدادها بیانگر هویت دینی و الهی جامعه اسلامی وشیعی است افزود: ما وظیفه داریم به عنوان میراث دار مکتب قرآن و اهل بیت (ع) ضمن تبیین این حقایق، این مناسبت‌ها را همیشه زنده نگهداریم.

محمودی گفت: به همین منظور در شب و روز جمعه که سالروز «مباهله» است مراسم و برنامه‌هایی متناسب با شرایط موجود برگزار خواهد شد و علاوه به تبیین این حماسه و واقعه بی بدیل تاریخ اسلام در مساجد و نمازهای جمعه‌ای که برگزار می‌شود، در ۲۴ نقطه تهران در روز جمعه از ساعت ۱۹ الی ۲۰ مراسم محدود طبق پروتکل‌های بهداشتی برگزار و از طریق فضای مجازی منعکس خواهد شد.

وی رسالت رسانه‌ها و صدا و سیما را در این رابطه مهم دانست و خواستار توجه بیشتر به این مهم شد و عنوان داشت: تولیداتی جهت انعکاس در فضای مجازی آماده شده و این برنامه‌ها در تهران توسط سازمان فرهنگی، هنری و مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری و با همکاری ائمه جماعات مناطق مذکور و با در نظر گرفتن شرایط ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام خواهد شد.

وی مکان‌های ۲۴ گانه جهت برگزاری برنامه ویژه روز مباهله را فرهنگسرای امام (ره)، کتابخانه پرواز، فرهنگسرای آفتاب، فرهنگسرای اشراق، خانه فرهنگ میثاق، بوستان سامی، باغ موزه قصر، بوستان فدک مقبره الشهدا، فرهنگسرای رویش، فرهنگسرای قرآن، فرهنگسرای رازی، میدان آئینی امام حسین (ع)، فرهنگسرای امید، پارک سهند، پارک پامچال، فرهنگسرای بهمن، بوستان بهاران، فرهنگسرای خاتم، امامزاده علی اکبر (ع)، مقبره الشهدای ری، پارک شهدای گمنام، بوستان باغ نو، فرهنگسرای مترو و فرهنگسرای رضوان در مناطق ۲۲ گانه تهران اعلام کرد.

  • منبع خبر : خبرمعتبر