رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه امسال همه زائر امام حسین (ع) خواهند شد، گفت: مراسم زیارت اربعین ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه از رسانه ملی پخش می‌شود.

به گزارش خبرمعتبر،حجت‌الاسلام سید محسن محمودی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز اربعین روز بزرگی و با عظمتی در فرهنگ شیعه محسوب می‌شود و یکی از مهمترین اعمال روز اربعین زیارت اربعین است که در روایات به عنوان نشانه شیعه از او یاد شده و در حقیقت به عنوان یک سنت در تاریخ شیعه توسط معصومین برای ما ترسیم و تبیین شده و در سال‌های اخیر اربعین حال و هوای ویژه ای پیدا کرده است.

محمودی با بیان اینکه هر سال افتخار بود که شیعیان و مسلمانان ایران و حتی برخی از مذاهب دیگر هم با پای پیاده به زیارت اربعین مشرف می‌شدند گفت: امسال به دلیل ویروس کرونا و لزوم رعایت مسائل بهداشتی با کمال تأسف مردم عزیز ایران از این فیض محروم شدند ولی همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند «هر خانه می‌تواند تبدیل به یک حسینیه» و یک محفل حسینی برپا شود و زیارت اربعین در خانه‌ها و خانوادگی برگزار شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران بیان داشت: با هماهنگی‌های به عمل آمده انشاالله زیارت اربعین به طور مستقیم از اماکن مقدس مثل مشهد، قم و عتبات عالیات از شبکه‌های مختلف رسانه ملی پخش خواهد شد و مردم عزیز ما در خانه‌های خودشان به همراه خانواده‌ها می‌توانند زائر اربعین باشند و دلشان را راهی کربلا کنند.

وی عنوان داشت: پنجشنبه ۱۷ مهرماه که روز اربعین حسینی است از ساعت ۱۰ صبح سراسر ایران اسلامی به زیارت خانه امام حسین علیه السلام تبدیل می‌شوند و بدیهی است که گلدسته‌های مساجد و بقاع متبرکه و اماکن عمومی به وسیله سیستم‌های صوتی زیارت اربعین را پخش و فضای شهرها معطر به عطر حسینی خواهد شد.