امام جمعه دماوند گفت: مراسم ماه محرم با رعایت پروتکلهای بهداشتی در دماوند برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از دماوند، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دماوند اظهار داشت: از تلاش‌های کادر بهداشت و درمان شهرستان دماوند برای پیشگیری و درمان مبتلایان تشکر می‌کنیم و ظاهر این است که کرونا به این زودی‌ها از بین نمی‌رود و باید با آن زندگی کنیم و کنار بیاییم لذا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و افزایش قدرت ایمنی بدن، زمینه‌ساز زندگی مسالمت‌آمیز ما با کرونا است.

فتاح دماوندی افزود: مراسم ماه محرم با ملاحظه همه پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان دماوند برگزار خواهد شد؛ مگر اینکه شرایط خاصی پیش بیاید و اهالی مساجد و نماز جمعه و حسینیه‌ها در رعایت بهداشت فردی و اجتماعی باید الگو و پیشتاز باشند.

وی با اشاره به اینکه یکی از عوامل سلامتی و ورزش است گفت: از فرماندار و مسئولان مربوطه تقاضا داریم که محدودیت‌های ایجاد شده برای ورزشکاران را تا حد امکان برطرف کنند چرا که تعطیل کردن فعالیت‌های ورزشی فرهنگی اقتصادی و اجتماعی آخرین راه است و باید راهکارهای عدم تعطیلی با حفظ ایمنی را پیدا و عملیاتی کنیم.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تهران به امامت آیت‌الله طالقانی است عنوان داشت: نماز جمعه آنقدر مهم است که یک سوره قرآن به این امر مهم اختصاص یافته و نماز جمعه عبادت و وحدت‌آفرین، آگاهی بخش و دشمن ستیز است.

خطیب جمعه دماوند با بیان اینکه سعی کرده‌ام از خطبه‌ها و مواضع سیاسی فراجناحی باشد عنوان داشت: اگر انتقاد و تشکری وجود دارد شامل همه سلیقه‌های سیاسی می‌شود؛ نماز جمعه به طیف و جناح سیاسی اجتماعی خاص تعلق ندارد و متعلق به همه مردم است و صدای امام جمعه صدای مردم در جهت مطالبه گری انقلابی و احقاق حق مردم است.

  • منبع خبر : خبرمعتبر