با حضور معاون رئیس جمهوری مرکز نوآوری ورامین افتتاح می‌شود

به گزارش خبر معتبر از ورامین، حسین کاغذلو روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مراکز نوآوری، با هدف جذب خلاقیت‌ها و نوآوری‌ افراد در جامعه ایجاد می‌شوند تا محصولی را بر مبنای دانش و پژوهش تولید و به بازار عرضه کنند.
وی افزود: این مراکز، با تأمین بودجه فعالیت خود از شرکت‌هایی که به آن‌ها وابسته‌اند و یا شرکت‌هایی که طرح‌ها را به آن‌ها می‌فروشند به حیات خود ادامه می‌دهند.
وی تصریح کرد: این مراکز به عنوان شتاب‌دهنده از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها حمایت کرده و با پشتیبانی چندماهه از ایده‌های خلاق، آن‌ها را تا نهایی شدن و عرضه به بازار همراهی می‌کنند که با راه‌اندازی این مرکز در شهرستان ورامین، فصل جدیدی از پیشرفت و توسعه به ویژه در حوزه اشتغال جوانان تحصیلکرده آغاز می‌شود.
کاغذلو افزود: مرکز نوآوری شهرستان ورامین با حمایت‌های مادی و معنوی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و همکاری نزدیک مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران در محلی که از سوی این مرکز تحقیقاتی در نظر گرفته شده راه‌اندازی شده است.
وی تصریح کرد: این مرکز علمی در سوله‌ای به مساحت ۷۰۰ متر مربع و با اعتبار ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریالی اختصاص یافته از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری ایجاد شده و در آن ۲۰ تیم در وضعیت‌های مختلف ساماندهی می‌شوند.
وی با اشاره به این که زمینه فعالیت این مرکز صنایع خلاق و کشاورزی است افزود: با توجه به این که شهرستان ورامین قطب تولید محصولات کشاورزی و دامپروزی است، فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این مرکز در زمینه تصفیه آب، گلخانه هوشمند، برنامه جیره نویسی،تولید بازی، فروش محصولات شهرستان، خوراک دام است.
فرماندار ورامین اظهار کرد: این مرکز روز دوشنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

  • منبع خبر : خبرمعتبر