امام جمعه قرچک گفت: مردم مشکل معیشتی دارند در حالی که مسؤولان اجرایی نرخ ارز و طلا در کشور را بالا و پایین می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از قرچک، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت‌الله اسماعیلی، امام جمعه قرچک در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته پس از دعوت خود و همگان به تقوای الهی اظهار داشت: سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه کشور را که در ۵ مرداد ماه سال ۵۸ در استان تهران به امامت آیت الله طالقانی برگزار شد، گرامی می‌داریم و همچنین از همه دست‌اندر کاران ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان قرچک قدردانی می‌کنیم که در برپایی نماز عبادی سیاسی زحمت‌های فراوانی را متحمل می‌شوند.

وی افزود: در قرآن کریم سوره‌ای مخصوص جمعه داریم که اشاره مستقیم به نماز جمعه دارد؛ در نماز جمعه عبادت و سیاست با هم آمیخته شده است و مسائل مهم سیاسی مسلمین در نماز جمعه بیان می‌شود.

امام جمعه قرچک گفت: نماز جمعه در کشور اسلامی جایگاه ویژه‌ای دارد؛ همه برنامه‌های فرهنگی از نماز جمعه آغاز می‌شود، بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری نماز جمعه در رأس همه امور است و نماز جمعه باید مردمی باشد و از امت حزب‌الله و خانواده معظم شهدا تکریم و از جوانان انقلابی حمایت کند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: نماز جمعه قرارگاه فرهنگی شهرستان است؛ فرماندهی قرارگاه فرهنگی بر عهده امام جمعه است و دشمنان نظام بر نهاد جمعه نقشه‌های فراوانی کشیده تا جوانان را از بزرگ‌ترین قرار گاه فرهنگی دور کنند و برقراری و ایجاد اتحاد با تمامی نهاد اجرایی و فرهنگی و سیاسی وظیفه تمام جامعه است.

وی بیان داشت: از همه مردم می‌خواهیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، در وضعیت بدی قرار داریم، ویروس کرونا در حال اوج گرفتن است و مسائل بهداشتی را رعایت کنید تا ویروس کرونا انتقال پیدا نکند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انتقال ویروس کرونا کمتر می‌شود.

امام جمعه قرچک تصریح کرد: دشمنان نظام در حال فتنه انگیزی هستند؛ نماز جمعه تمام فتنه‌ها را خنثی می‌کند و باید به پایگاه نماز جمعه اعتماد کنید، چراکه در مسیر خط ولایت قدم بر می‌دارد.

اسماعیلی اظهار کرد: توافق کشور با چین یک توافق حکمتی است، برجام این توافق نامه را به تأخیر انداخت فروش نفت و گاز به کشور چین به مدت ۲۵ سال انجام می‌شود و قرارداد فروش نفت به روسیه به مدت ۲۰ سال در حال تمدید است.

وی خطاب به مسؤولان اجرایی گفت: مردم مشکل معیشتی دارند در حالی که مسؤولان اجرایی نرخ ارز و طلا در کشور را بالا و پایین می‌کنند؛ این چه اقدامی است که انجام می‌دهید، مردم با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند به جای رفع مشکلات، قیمت ارز و طلا را بالا و پایین نکنید، مردم گرفتار هستند.

امام جمعه قرچک بیان کرد: سفر نخست وزیر عراق به ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب تمامی نقشه‌های دشمنان و استکبار را نقش بر آب کرد؛ در سفر نخست وزیر عراق و دیدار با رهبر انقلاب ابراز ارادت نخست وزیر را شما مشاهده کردید.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: دشمنان نظام با به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی فکر می‌کند نهضت مقاومت به پایان رسیده است، ولی نهضت ادامه دارد و نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه پاسداران مقتدر جواب دندانشکن به شهادت قاسم سلیمانی خواهد داد.

وی در ادامه افزود: برقراری اتحاد و همدلی، ارشاد بین مسوولان از وظیفه امام جمعه است که باید به نحو احسن انجام شود.

امام جمعه قرچک در پایان به درمانگاه خیریه دارالشفا اشاره کرد و گفت: در درمانگاه دارالشفا با مدیریت جدید در حال خدمات‌رسانی و در حال حاضر هیچ مشکل خاصی وجود ندارد؛ برخلاف آنکه گفته می‌شود بهترین خدمات را ارائه می‌دهد، اگر مشکل مالی و خدمات‌رسانی به شهروندان داشته باشد، بی‌شک از همین تریبون اعلام خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرمعتبر