اخیراً فرماندار ورامین موضوع آمار بالای بیماران کرونایی و کمبود امکانات بیمارستانی را کتمان کرده است، در حالی که مردم از نبود امکان پذیرش بیماران دربیمارستان‌های ورامین و سوءمدیریت گلایه دارند.

به گزارش خبر معتبر ، چندی پیش بود که علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت، در برنامه «نگاه یک» شبکه اول سیما از شهرستان ورامین به عنوان یکی از نقاط پرخطر کرونایی کشور یاد کرد و از مسؤولان این شهرستان‌ درخواست کرد نسبت به رعایت مقررات بهداشتی در شهرستان خود دقت نظر و اعمال توجه بیشتری داشته باشند، با این وجود حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین این موضوع را تکذیب کرد و گفت: ورامین به دلیل برخورداری از دو بیمارستان دولتی و تأمین اجتماعی، پذیرای بیمارانی از شهرستان‌های اطراف بوده و هیچ‌گاه ظرفیت بیمارستان‌های ورامین به دلیل افزایش بیماران ناشی از کرونا تکمیل نشده‌است. 

با یک بررسی میدانی از اتفاقاتی که در بیمارستان‌های این شهرستان در حال وقوع است و صحبت با خانواده‌های درگیر این بیماری و برخی از بیماران ترخیص شده تفاوت ماجرا با آنچه فرماندار این شهرستان بیان می‌کند آشکار می‌شود و نشان می‌دهد که اوضاع از آنچه برای ایشان گزارش کرده‌اند وخیم‌تر و بحرانی‌تر است. 

بیمارستان شهید مفتح ورامین به عنوان یک بیمارستان دولتی، برای پذیرش بیماران محدودیت ایجاد کرده و همه بیماران کرونایی را پذیرش نمی‌کند که این جای بررسی جدی دارد.

بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد(تأمین اجتماعی) ۲ بخش ۲۵ تخته را به این موضوع اختصاص داده که ظرفیت آن‌ها تکمیل است، بخش‌های  آی‌سی‌یو و سی‌سی‌یو هر کدام با ۶ تخت نیز درگیر کرونا هستند و هیچ تخت خالی ندارند، اورژانس بیمارستان نیز با ۲۰ تخت و ۱۰ برانکارد جا ندارد، مراجعه کنندگانی که ساعت به ساعت تعدادشان بیشتر می‌شود سرپایی معاینه می‌شوند و  برای اینکه تخت‌ها زودترخالی شود بالاجبار بیماران پیش از بهبودی مرخص می‌شوند؛ ضمناً در حال حاضر در این بیمارستان بیماران کرونایی را پزشکی با تخصص داخلی ویزیت می‌کند که با توجه به درگیری بسیاری از بیماران به مشکلات ریوی و تنفسی جا دارد فوق تخصص بیماری‌های ریوی یا عفونی نیز بیماران را معاینه کند. 

فارغ از مشکلات کمبود جا و امکانات بیمارستان‌ها  پرسنل نیز بسیار خسته هستند و حتی مسؤولان وزارت بهداشت هم نسبت به شیوع کرونا در ورامین هشدارهای جدی می‌دهند و در صورت ادامه‌دار بودن شرایط ممکن است فاجعه‌ای جبران ناپذیر حادث شود که جان هزاران نفر از شهروندان را با خطر جدی روبه‌رو کند. عدم اطلاع رسانی دقیق و مناسب نیز باعث شده مردم شرایط را عادی فرض کنند و همین موضوع زمینه شیوع بیش از پیش این بیماری را فراهم کرده است.

لذا از مسؤولان اجرایی شهرستان ورامین انتظار می‌رود به جای سرپوش گذاشتن بر ضعف‌ها و کمبودها با اعلام خطر و نیاز متناسب با شرایط بحرانی، اقدام مؤثری در سطح ملی به منظور مقابله با شیوع کرونا در شهرستان ورامین انجام دهند.

  • منبع خبر : فارس