امام جمعه شهرری در خطبه های نماز جمعه از مسئولین خواست تا اختلافات را کنار بگذارند و به مسائل حاشیه ای نپردازند.

به گزارش خبرمعتبر-سید علی شاهچراغی در خطبه های امروز نماز جمعه شهرری که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان تاکید کردند باید مسئولان اختلافاتشان را در جهت منافع ملت حل کنند.

وی با اشاره به اختلاف دولت و مجلس بر سر بودجه سال آینده، عنوان کرد: اختلافات موجب از بین رفتن اقتدار نظام، آسیب مردم و تسلط دشمنان می شود و باید سریعا حل شود.

امام جمعه شهرری با بیان اینکه دود اختلافات مسئولان مستقیم به چشم مردم می رود، گفت: یک صدایی و وحدت باید در میان مسئولان به ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت حاکم باشد.

شاهچراغی تاکید کرد: یک راه در طول چهار دهه کشور برای حل مشکلات وجود دارد و آن هم پیروی محض از ولایت فقیه است؛ مسئولان نیز مانند مردم باید در محور ولایت مشکلاتشان را با یکدیگر حل کنند.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای شورای خبرگان رهبری بر توسعه و پیشرفت انرژی هسته ای، بیان داشت: جهانیان باید بدانند جمهوری اسلامی ایران به دنبال بمب هسته ای نیست ولی به هر میزان که نیاز داشته باشد اورانیوم غنی خواهد کرد.

امام جمعه شهرری با تاکید بر اینکه ایران اسلامی بخاطر اصول دین اسلام به دنبال ساخت بمب هسته ای نیست، ابراز کرد: ایران اسلامی برای ساخت بمب اتم از هیچ کشوری ترسی ندارد ولی از مبنا با ساخت ابزار کشتار جمعی مشکل دارد.

شاهچراغی یادآور شد: دشمنان بدانند که هم اکنون فرایند غنی سازی اورانیوم توسط جوانان کشور بومی سازی شده است و به هر میزان که در حوزه های کشاورزی، دارویی و پزشکی نیاز به غنی سازی باشد آن را انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون نیاز کشور در حوزه های صلح آمیز به ۲۰ درصد غنی سازی است، افزود: در صورت نیاز این غنی سازی افزایش خواهد یافت و ایران اسلامی در این زمینه از هیچ کشوری اجازه نخواهد گرفت.