فرماندار پیشوا گفت: نماز جمعه فرصتی برای تقویت ارتباط مردم و مسئولان در پیشوا است.

به گزارش خبر معتبر حسین عباسی در دیدار با حجت الاسلام روح الله باقری، امام جمعه پیشوا که به مناسبت سالروز اقامه نخستین نمازجمعه به فرمان حضرت امام خمینی (ره) و با حضور معاونین و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی انجام شد اظهار داشت: پنجم مردادماه سالروز اقامه نخستین نماز جمعه تهران به امامت آیت الله طالقانی (ره) و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است.

عباسی افزود: برپایی نماز جمعه به تدبیر امام راحل (ره) ریشه در اعتقادات و باورهای دینی مردم کشورمان دارد و این محفل از همان ابتدای انقلاب به مرجعی برای حل مشکلات مردم تبدیل گردید.

وی بیان داشت: نماز جمعه کارکردهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فراوانی داشته و فرصتی برای طرح مطالبات و تقویت ارتباط مردم و مسئولان است و در شهرستان پیشوا نیز این آئین عبادی سیاسی با حضور پرشور مردم مؤمن و متدین برگزار می‌شود و دستگاه‌های اجرایی و اداری شهرستان هم در هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن آن مؤثر بوده و نقش خود را ایفا می‌کنند.

فرماندار پیشوا عنوان داشت: میز خدمت در جمعه هر هفته با حضور یکی از ادارات شهرستان در مصلای نماز جمعه برپا می‌شود که با توجه به اهمیت موضوع در دسترسی راحت‌تر مردم به مسئولان، این اقدام با قوت تداوم خواهد یافت.