مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر ورامین گفت: با توجه به صدور مجوز شماره‌گذاری تاکسی‌های دوگانه سوز با سطح آلایندگی یورو۴، ثبت نام نوسازی تاکسی‌های فرسوده ورامین و جایگزینی با این تاکسی‌ها آغاز شد.

به گزارش خبر معتبر از ورامین، حسن خوانساریان روز یکشنبه گفت: با توجه به صدور مجوز شماره‌گذاری تاکسی‌های دوگانه سوز با سطح آلایندگی یورو۴، امکان ثبت‌نام متقاضیان شرکت در طرح نقدی نوسازی تاکسی‌های فرسوده ورامین آغاز شده است.

وی اظهار کرد: این طرح با همکاری اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور فراهم شده و تا پایان مهرماه امسال، شرایط برای ثبت‌نام در این طرح فراهم است و به دلیل محدودیت‌ زمانی، متقاضیان هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

خوانساریان گفت: در اجرای این طرح، تاکسی‌های تا سال ۸۸ امکان ثبت نام دارند و بر اساس آن، سمند EF۷ با قیمت ۹۵۰ میلیون ریال و پژو ۴۰۵ با قیمت ۸۸۶ میلیون ریال به متقاضیان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به این که در این طرح تاکسی‌های سمند، پژو، پراید و پیکان فرسوده نوسازی می‌شوند اظهار کرد: تاکسی‌های فرسوده سمند و پژو به قیمت ۱۱۰ میلیون ریال، پژو آردی و پراید به قیمت ۸۵ میلیون ریال و تاکسی پیکان به قیمت ۶۵ ریال از دارندگان خودروهای فرسوده خریداری می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر ورامین گفت: شهرستان ورامین از ۵۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده برخوردار است که با اجرای این طرح که تاکسی‌ها در آن با قیمتی به مراتب پائین‌تر از بازار عرضه می‌شود، می‌توان پس از سال‌ها تاکسی‌های فرسوده ورامین را نوسازی کرد.

وی از متقاضیان خواست تا برای ثبت نام در این طرح به محل سازمان حمل و نقل بار و مسافر واقع در ضلع شمالی کمربندی ورامین- پیشوا مراجعه کنند.

بیش از هزار و ۷۰۰ تاکسی در خطوط مختلف درون شهری و برون شهری ورامین مشغول فعالیت می‌باشند.

  • منبع خبر : خبرمعتبر