فرماندار شهرستان پیشوا گفت: مجموعه اتکا با توجه به ظرفیت‌های فراوان در صورت استفاده از نیروهای بومی می‌تواند موجب رشد اشتغال در منطقه شود.

به گزارش خبرمعتبر ، حسین عباسی در بازدید از مجتمع کشاورزی اتکا اظهار کرد: مجموعه اتکا با وسعت ۸۰۰ هکتار از ظرفیت‌های عظیم و پیشران توسعه شهرستان پیشواست که در توسعه منطقه اثرگذار است.

وی افزود: با توجه به فرصت‌های شغلی که در اختیار این مجموعه قرار دارد، استفاده از نیروهای بومی می‌تواند موجب رشد اشتغال در منطقه شود.

فرماندار پیشوا گفت: ورود اتکا به حوزه صنایع تبدیلی موجب تکمیل زنجیره دامپروری و کشاورزی و اتصال آنها به بخش صنعت شده که در نهایت موجب رونق اقتصاد شهرستان می‌شود.

وی بیان داشت: تصویب احداث پایانه صادراتی پیشوا دستاورد سفر اول معاون ریاست جمهوری به منطقه بود که پس از انتخاب سرمایه گذار به دلیل تعلل و عدم انجام تعهدات در موعد مقرر، قرارداد وی ابطال شد.

عباسی گفت: مجموعه اتکا این ظرفیت را دارد تا در زمینه احداث پایانه صادراتی ورود کند که مقدمات آن در حال انجام است و امیدوارم در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه رسیده و موجب افزایش سطح خدمات به کشاورزان و گلخانه داران شود.

فرماندار پیشوا تصریح کرد: با توجه به کسب دانش و یافته‌های فراوان از زمان تاسیس اتکا در جلیل آباد تا به امروز، انتظار می رود با انتقال تجربیات و تکنولوژی‌های حاصله به کشاورزان منطقه زمینه توسعه این حوزه اقتصادی بیش از گذشته فراهم گردد.