رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های جنوب‌شرق استان تهران گفت: نوسانات قیمت خرید قیر و آسفالت باعث شده تا پیمانکاران تمایلی به اجرای روکش آسفالت محور ورامین چرمشهر نداشته باشند و با وجود چهار بار آگهی و اعلام حضوری به پیمانکاران تاکنون شرکتی برای اجرای این طرح اعلام آمادگی نکرده است.

به گزارش خبر معتبر ، فرهاد معصومی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های جنوب‌شرق استان تهران ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با وجود آن که آگهی مناقصه اجرای پروژه ترمیم روکش آسفالت محور ورامین چرمشهر حد فاصل سه راهی حسن آباد تا محور قم گرمسار، به طول سه کیلومتر، چهار بار اطلاع رسانی و در سایت اداره کل راهداری استان تهران بارگذاری شده، تاکنون هیچ شرکتی تمایلی به اجرای این طرح نداشته است.

وی گفت: دولت در دو ماه گذشته برای اجرای این پروژه ۳ میلیارد تومان در نظر گرفته است ولی قانون این اجازه را نمی‌دهد که پول به شکل مستقیم به اداره راهداری جنوب‌شرق واگذار تا با خرید قیر و آسفالت، روکش این مسیر تغوض شود و لازم است تا با اجرای مناقصه و جذب پیمانکار، طرح اجرا بشود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های جنوب‌شرق استان تهران افزود: نوسانات قیمت خرید قیر و آسفالت باعث شده تا پیمانکاران تمایلی به اجرای این طرح نداشته باشند و با وجود چهار بار آگهی و اعلام حضوری به پیمانکاران، تاکنون شرکتی برای اجرای این طرح اعلام آمادگی نکرده است.

معصومی عنوان کرد: هم اکنون آگهی مناقصه ترمیم آسفالت محور ورامین چرمشهر حد فاصل سه راهی حسن آباد در سایت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران قرار دارد و با تعیین شرکت، کار ترمیم و بهسازی روکش آسفالت این محور به سرعت آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در هر شبانه روز بیش از ۲ هزار دستگاه خودروی سبک و سنگین از این محور عبور می‌کند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های جنوب‌شرق استان تهران ابراز کرد: با وجود آن که پیمانکاری برای اجرای طرح ترمیم روکش آسفالت اعلام حضور نکرده ولی اداره راهداری نیز بیکار نبوده و از ابتدای امسال و با استفاده از اعتبارات داخلی، روکش آسفالت نقاط حادثه خیر این محور به صورت مستمر ترمیم می‌شود تا از مشکلات خودروهای عبوری کاسته شود.

به گزارش فارس، مردم، تولیدکنندگان شهرک صنعتی چرمشهر و سالاریه و امام جمعه موقت ورامین در چند وقت اخیر  از وضعیت نامناسب جاده ورامین چرمشهر انتقاد و گلایه داشتند که این خبر پیرو مطالبه عمومی امام جمعه موقت ورامین با حضور در این محور انجام شده است.