نماینده مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدیران بومی ورامین گوشه نشین شده اند گفت: ورامین به مدیران انقلابی جهادی و متخصص نیاز دارد.

به گزارش خبر معتبر،حسین نوش آبادی پیش از ظهر پنج شنبه در نشست با بخشدار مرکزی ورامین، دهیاران، شورای بخش و کارمندان بخشداری مرکزی ورامین با تاکید بر اینکه جلسه با دهیاران، شوراهای روستاها و بخشداری مرکزی باید تداوم داشته باشد اظهار داشت: لزوم تدوام این جلسات به دلیل است که روستاها منبع اصلی ایجاد شغل و حیات کشور است.

وی با اشاره به مشکلات عمیق کشاورزان و روستاییان گفت: ظاهر سازی و رسیدگی به معابر روستاها بسیار خوب است اما باید به مشکلات اساسی و مهم هم رسیدگی شود و فقط مشغول زیباسازی‌ها نشویم.

نماینده دیار ۱۵ خرداد افزود: خواسته‌ها و مطالبه‌های اصلی مردم روستاها باید دقیق بررسی شود که مشکلات کشاورزی مانند کود و بذر، اشتغال جوانان و آب شرب و کشاورزی جز اصلی خواسته‌های مردم روستاهای ورامین است.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا با اشاره به اینکه مشکلات مردم روستاهای ورامین مانند راه‌های روستایی، حمل و نقل و ایاب و ذهاب مردم روستاها را در جلسات با مسئولان کشوری مطرح کرده‌ام بیان داشت: در دوران گذشته اقدامات و رایزنی‌های خوبی برای مسیرهای روستایی ورامین در نظر گرفته شده بود که متأسفانه سال‌ها پیگیری نشده ولی در جلسه با استاندار تهران مقرر شد این موارد دوباره اجرایی شود.

وی در خصوص متروی ورامین گفت: موانعی موجب شد که مترو تبدیل به قطار حومه‌ای شود که دنبال رایزنی برای استفاده بهینه از همین خطوط راه آهن هستیم اما باید بدانیم مردم مترو نیاز دارند نه قطار حومه‌ای که امروز وجود دارد.

نوش آبادی بیان داشت: برخی از شهرهای اطراف از پساب تصفیه خانه تهران که حق اصلی مردم دشت ورامین است بیشتر استفاده می‌کنند که در این مورد چند تذکر داده‌ایم و قرار است از محل تصفیه خانه شماره ۸ سهم ورامین، قرچک و پیشوا چند برابر شود و با شرایط امروز دشت ورامین و کمبود آب شرب باید به دنبال کیفیت و پایداری روستاها باشیم که با رایزنی‌ها امیدواریم سهم ورامین افزایش داشته باشد و قطعاً هدف ما اتصال آب سد ماملو به روستاهای ورامین است.

نماینده مردم دشت ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: گاهی بنده به عنوان نماینده مردم به مسائل مهمی ورود می‌کنم که برخی مسئولان شهرستان ناراحت می‌شوند، سخن ما مبتنی بر عقلانیت و حقوق مردم است و باید برای انتخاب مدیران بومی اقدام اساسی شود و برخی مدیران ورامین اصلاً تعصبی به ورامین ندارند و باید به دنبال مدیران انقلابی، جهادی و متخصص باشند، به اندازه کافی در کشور و درون شهرستان مدیر بومی داریم.

نوش آبادی با تاکید بر اینکه بسیاری از مشکلات شهرستان در درون خود شهرستان قابل حل است ولی نظارت و عملکرد مدیران درون شهرستان بسیار ضعیف است عنوان داشت: گاهی مشاهده می‌شود اختلافات درون ادارات ورامین بسیار زیاد است و باید این زنجیره مدیریتی در شهرستان اصلاح شود تا مدیران ادارات و نهادها بیشتر با هم هماهنگ باشند چرا که مشاهده می‌شود حتی رئیس یک اداره نظارتی بر اداره خود هم ندارند.

وی با بیان اینکه ورامین پشتوانه تهران است و تأمین مواد غذایی تهران توسط کشاورزان و دامداران ورامین یعنی اینکه ورامین دارای ظرفیت‌های بی بدیلی مانند نیروی انسانی است و نباید مدیران دولتی بومی ورامین گوشه نشین شوند اظهار داشت: روستاهای مانند باغ خواص، عبدل آباد و خورین ظرفیت تبدیل به شهر را دارند.