دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: وقتی فرزندان ایران اسلامی این همه زیبایی از فرهنگ و تمدن چند صد ساله را ببینند آن وقت است که خودشان را در مقابل فرهنگ دنیای غربی نمی‌بازند.

به گزارش خبر معتبر از ورامین، حجت الله ایوبی شامگاه دیروز در آیین تفاهمنامه همکاری کمیسیون ملی یونسکو- ایران و شورای اسلامی استان تهران که  در مسجد جامع تاریخی ورامین برگزار گردید اظهار داشت: رفتن به تاریخ و گذشته ماندن در گذشته نیست و برای ما بسیار سخن و پیام دارد.

وی افزود: بنای تاریخی مسجد جامع ورامین در ۶ سال ساخته شد و اگر ما بخواهیم عزمی برای ساخت بنای این چنینی داشته باشیم باید سال‌ها برای مرمت آن زمان بگذاریم.

ایوبی گفت: جوانان این مملکت انتظار دارند که اگر امروز ما فرزندان این سرزمین هستیم باید امروز ما هم همین گونه باشد امروز هم باید ساخت و ساز های معنا دار و درست و آثار فرهنگی و بناهای ماندگار برای آیندگان ما باشد و این حداقل پیامی است که این آثار و ساخت و ساز ها برای ما دارند.

وی اضافه کرد: امروز ما باید فلسفه اسلامی را به دنیای غرب بشناسانیم.

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، بیان کرد: در ورامین نه چندان دور از تهران این همه بناهای باشکوه وجود دارد که هر کدام اززاین بناها برای یک شهر و برخی از آن برای آبادانی یک کشور کافی است.

وی اظهار کرد: ما باید به درستی این بناهای عظیم را به مردم و جوانان این مرز و بوم معرفی کنیم و قدر این بناها و سرمایه ها را بدانیم.

ایوبی خاطرنشان کرد: همه بناهای متعدد در شهر ورامین به تنهایی یک مدرسه است مدرسه هنر، فرهنگ، آموزه ای دینی ما است.

وی ادامه داد: وقتی فرزندان ما این همه زیبایی از فرهنگ و تمدن چند صد ساله را ببینند آن وقت است که خودشان را در مقابل فرهنگ دنیاب غربی نمی بازند.

دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: اگر واقعا به فکر این هستیم که فرزندان ما خود را مسلمان و ایرانی بدانند و در حازمه فرهنگ غرب غرق نشود و در مقابل تهاجم فرهنگی بایستد لازمه آن این است که فرهنگ غنی خودمان را بشناسیم.

وی  گفت: احیای این میراث کهن در حقیقت یادآوری است برای اینکه مسلمان و ایرانی بمانیم.

ایوبی تاکید کرد: در معرفی این سرمایه حتما کوشش خواهیم کرد و دریغ نخواهیم کرد چرا که وظیفه اصلی و ذاتی ما چیزی جز این نیست.