رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دماوند گفت: مرمت و بازسای پل تاریخی دلیچایی دماوند نیازمند نیاز به تعامل راهداری و بخشداری دارد.

به گزارش خبر معتبر،شهرام شریفی در خصوص اثرات کرونا بر گردشگری اظهار داشت: ویروس کرونا همه امور را مختل و با مشکلاتی که ایجاد کرده حوزه گردشگری را بی‌رونق کرده است، البته تمهیداتی در این حوزه وجود دارد و پروتکل‌های بهداشتی در خصوص غذای گرم، ضدعفونی و استفاده از ماسک برای پرنسل رعایت می‌شوند.

وی افزود: به دنبال راهکارهایی هستیم تا علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مخاطبان بیشتری جذب شوند اما تا زمانی که کرونا به طور کامل رفع نشود، گردشگری با توان کمتری پیش می‌رود اما در همین شرایط نیز گردشگری پاسخگو است.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دماوند اداه داد: اگر شرایط عادی و عاری از کرونا بود، وضعیت گردشگری تفاوت بسیاری داشت و تمام ظرفیت تاسیسات گردشگری پرمی‌شد، درحال حاضر در حوزه کرونا تا ۵۰ درصد ظرفیت وجود دارد که این میزان نیز جوابگوی گردشگری است و مجموعه‌ها می‌توانند خود را سرپا نگه دارند.

شریفی گفت: ظرفیت و پتانسیل گردشگری دماوند به قدری بالاست که اگر کرونا رفع شود، دوباره سودآوری و رونق تاسیسات گردشگری را شاهد خواهیم بود.

وی در رابطه با پل تاریخی دلیچایی تصریح کرد: این موضوع در دست پیگیری می‌باشد و مکاتبات با اداره کل صورت گرفته و حتی اداره کل درخواست اعتبار از وزارتخانه کرده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دماوند افزود: تعامل با راهداری شهرستان دماوند از دیگر اقدامات است و درخواست شده که چنانچه پیمانکار آنها می‌تواند تحت نظر ما باشد،‌ اقدامات لازم صورت گیرد، تنها مشکل ما مالی است.

شریفی گفت: بازدیدهای کارشناسان اداره کل از این پل صورت گرفته است و گزارشات فنی ارائه شده‌اند، پل قطعا نیاز به مرمت دارد و منتظریم که منابع آن به دستمان برسد.

وی بیان کرد: البته پیشنهاد شده است که چنانچه دهیاری‌ها، شورا یا بخشداری توان این را دارند که هزینه‌ها را تامین کنند یا پیمانکار بفرستند، با نظارت میراث فرهنگی پل را مرمت کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دماوند گفت: پل تاریخی دلیچایی می‌تواند بیش از یک متولی داشته باشد، هرچند این پل یک اثر تاریخی است اما محور اصلی نیز به شمار می‌رود که محل عبور چندین روستا و مردم است، از این رو نیاز است که دستگاه‌های دیگر کمک کنند و میراث فرهنگی با توجه به اینکه بودجه‌ای نیز ندارد، فقط نظارت کند.