پاکدشت یکی از صنعتی ترین شهرستان های استان تهران می باشد که با توجه به افزایش جمعیت در این دیار روز به روز شاهد رشد و توسعه شهری می باشیم به گزارش خبرمعتبر/پاکدشت – داریوش پازوکی شهردار پاکدشت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سیدالشهداء مدافعان حرم گفت: در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهداء […]

پاکدشت یکی از صنعتی ترین شهرستان های استان تهران می باشد که با توجه به افزایش جمعیت در این دیار روز به روز شاهد رشد و توسعه شهری می باشیم

به گزارش خبرمعتبر/پاکدشت – داریوش پازوکی شهردار پاکدشت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سیدالشهداء مدافعان حرم گفت: در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهداء و به ویژه رشادت ها و فداکاری های شهدای مدافع حرم و در راس آنها سردار دلها، میدان پارچین بنام سرداررشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مزین و تغییر نام یافت. 

وی با بیان اینکه هدف از این اقدام ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، تاکید کرد: بدون شک خون پاک این فرمانده بی نظیر اسلام ارکان جبهه کفر، نفاق و استکبار جهانی را فرو خواهد ریخت.

شهردار پاکدشت ضمن گرامیداشت فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: علیرغم مشکلات اقتصادی و تحریم های ظالمانه استکبار جهانی و پیرو برنامه های مدیریت شهری در راستای تحقق شعار سال و پیرو بیانات مقام معظم رهبری در جهت امیدبخشی به مردم، در سایه تلاش مدیران شهرداری و حمایت اعضای شورای اسلامی شهرستان، توانستیم بیش از ۴۰ پروژه شهری در زمینه های گوناگون را عملیاتی کنیم که از این تعداد، ۲۸ پروژه به مرحله نهایی رسیده و به زودی و در ایام الله دهه فجر افتتاح و قابل بهره برداری خواهد شد

پازوکی گفت؛ با توجه به نیاز شهرستان در بخش های مختلف اقتصادی، رفاهی، گردشگری، ورزشی و غیره، این پروژه ها مورد بحث و بررسی دقیق کارشناسان قرار گرفت و پس از تایید و موافقت مسئولین ذیربط به مرحله ی اجرا درآمد، که امیدواریم با شروع بهره برداری از آنها شاهد رشد و اعتلای بیش از پیش شهر پاکدشت و رضایتمندی شهروندان فهیم باشیم

شهردار پاکدشت اظهار داشت؛ با پیگیری  مستمر کارکنان و مدیران شهرداری مابقی پروژه ها نیز به زودی وارد فاز پایانی  و در کوتاه ترین زمان ممکن به پیشگاه شهروندان شریف پاکدشتی تقدیم خواهد شد

پازوکی بیان داشت؛ در انجام پروژه های مذکور ضمن توجه به نیاز اقشار مختلف جامعه، به جوانان و نوجوانان شهرستان توجه ویژه ای شده است که امید است  همزمان با شروع به کار این پروژه ها، به خواسته های آنان جامه عمل پوشانده شود.

  تحقق وعده هر ماه یک بوستان

شهردار پاکدشت در مهم دانستن شهری سبز و شاداب  گفت: طبق برنامه ریزی و هدف گذاری مدیریت شهری در سال جاری در راستای  توزیع عادلانه امکانات شهری و افزایش سرانه  فضای سبز و ایجاد نشاط اجتماعی در سطح شهر به ویژه مناطق کم برخوردار، اجرای طرح هر محله یک بوستان در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر قرار گرفت و طبق وعده ای که به شهروندان داده بودیم هم اکنون شاهد به بار نشستن پروژه های مهم در زمینه ارتقاء سرانه فضای سبز و احداث بوستانهای محله ای در سطح مناطق سه گانه شهرداری هستیم که بخش زیادی از این دستاوردها در دهه مبارک فجر به پیشگاه شهروندان فهیم پاکدشتی تقدیم می گردد.

  1. پارک سه هکتاری یاس در شهرک انقلاب
  2. پارک ملل در بلوار شهدای کارگر
  3. پارک شهید باهنر در خاتون آباد
  4. بوستان بهار در محله نقشینه
  5. بوستان الوند در شهرک البرز
  6. بوستان گلها در محله فرهنگ
  7. باغ راه زیتون در حاشیه مسیل محمد آباد(قوهه)

 پازوکی با اشاره به اینکه شهرداری پاکدشت طی سال جاری توانست با احداث ۶ پروژه ورزشی برای شهروندان پاکدشتی به مسئولیت اجتماعی مدیریت شهری خود در بخش ورزشی عمل کند، افزود: داشتن جامعه ای سالم در گرو داشتن شهروندانی سالم است و یکی از اصلی ترین مولفه های سلامت، ورزش است که شهرداری پاکدشت با عنایت به این مهم اقدام به احداث پروژه های ورزشی در نقاط مختلف شهر نموده است.

پازوکی اظهار داشت: جوانان و نوجوانان هر جامعه ای سرمایه های گرانبهای آن جامعه هستند و توجه به درخواست های آنها از مهمترین اهداف شهرداری پاکدشت می باشد، لذا توجه به اوقات فراغت نوجوانان و جوانان با رویکرد ورزش محوری از جمله موارد مورد تاکید مدیریت شهری است که در این خصوص موفق به احداث ۲ زمین اسکیت شده ایم.

گفتی است زمین اسکیت آرمان واقع در فاز ۲ شهرداری جنب ساختمان معاونت فرهنگی و اجتماعی و زمین اسکیت آفتاب واقع در بوستان ولایت حصار امیر با هدف ایجاد امکانات مناسب برای اقشار مختلف خصوصا جوانان در عرصه ورزش و تفریحگاه سالم آماده ی بهره برداری است.

شهردار پاکدشت در ادامه گفت: از دیگر اقدامات ارزشمند شهرداری پاکدشت در زمینه ورزشی احداث اولین زمین چمن مصنوعی شهری در پارک شهدای قوهه و پارک یاس شهرک انقلاب است که با هدف ساماندهی و تقویت ورزش های گروهی و پایه ای در حال طی کردن مراحل پایانی بوده و به زودی تقدیم شهروندان به ویژه جوانان، نوجوانان وعلاقه مندان به این ورزش خواهد شد.

وی در تشریح این پروژه ها گفت: به کوشش واحد سرمایه گذاری توانستیم مجموعه ورزشی چند منظوره قائم با مساحت ۴۷۰۰متر مربع در شهرک قائم که در دو فاز در حال اجرا میباشد شامل سالن ورزشی توپی و غیر توپی، سالن بدنسازی، خوابگاه، سالن آموزش، مجموعه سنگ نوردی و نجات فنی (دیواره های بولدر و لید)با قابلیت برگزاری مسابقات در سطح ملی جهت افتتاح آکادمی تخصصی کوهنوردی و سنگ نوردی را احداث کنیم که عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

شایان ذکر است مجموعه ورزشی شهدای انقلاب به متراژ ۳۴۰۰ مترمربع نیز در شهرک انقلاب که شامل ورزشهای ساحلی، فوتبال، والیبال، چمن مصنوعی، رختکن، سرویسهای بهداشتی و بوفه می باشد، در حال احداث است و آماده ی افتتاح و بهره برداری در دهه مبارک فجر خواهد بود.

وی افزایش امکانات ورزشی و در دسترس بودن اماکن ورزشی را موجب ایجاد شور و نشاط شهروندان به ویژه نوجوانان و جوانان دانست و گفت: احداث پروژه های ورزشی یکی از مطالبات جدی جوانان و شهروندان و بستری مهم برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

پازوکی در پایان اظهار داشت: توجه و رفع نیاز شهروندان در زمینه ورزشی اعم از همگانی و قهرمانی در دستور کار شهرداری پاکدشت قرار دارد و انجام پروژه های ورزشی به منظور رفاه حال شهروندان در آینده نیز ادامه خواهد داشت

گسترش جریان توانمند سازی زنان سرپرست خانوار در پاکدشت

داریوش پازوکی شهردار پاکدشت اظهار داشت: شهرداری پاکدشت با هدف ایجاد اشتغال و بهبود شرایط معیشتی و اقتصادی خانواده های ساکن در محلات کم برخوردار و زنان سرپرست خانوار اقدام به احداث مراکز توانمند سازی در نقاط مختلف شهر نموده است.

وی در ادامه افزود: هم اکنون سه مرکز توانمند سازی در حال فعالیت هستند که مرکز توانمند سازی شهید هاشمی نژاد واقع در انتهای خیابان علامه حصارامیر از سال ۹۲ اقدام به برگزاری دوره های آموزشی رایگان سه ماهه با مشارکت حدود ۴۰۰ هنرجو در رشته های خیاطی، قالی بافی، سفره آرایی، بافتنی، شمع سازی و منبت کاری نموده و تاکنون به حدود ۳۰۰۰ نفر در این مرکز آموزش داده شده است، همچنین دوره های ضمنی آموزش کنترل خشم، مهارت های زندگی، تربیت فرزند، کمک های اولیه، اطفای حریق و ارائه خدمات بهداشتی درمانی به ساکنین با همکاری اداره بهزیستی و شبکه بهداشت و درمان از قبیل تست قندخون، فشار خون و چشم پزشکی به صورت رایگان به جامعه هدف ارائه شده است.

پازوکی با اشاره به ایجاد مرکز توانمند سازی شهید رضا پازوکی تصریح نمود: این مرکز که در خیابان شهید خانمحمدی واقع شده است، از ابتدای سال ۹۸ شروع به فعالیت نموده و تاکنون حدود ۷۰۰ نفر در رشته های خیاطی، قالی بافی، سفره آرایی، بافتنی، شمع سازی، منبت کاری و همچنین رشته های چرتکه، رباتیک، آموزش زبان برای کودکان با هزینه اندکی که بخشی از آن توسط خود شهروندان و بخش عمده آن توسط شهرداری پاکدشت پرداخت می شود، ارائه خدمات نموده است.

شهردار پاکدشت افزود: به اینکه در هر دو مرکز آموزش ها تحت نظارت مرکز فنی حرفه ای برگزار شده که پس از قبولی در آزمون های کتبی و عملی مدرک فنی حرفه ای به شرکت کنندگان ارائه داده می شود.

وی اظهار داشت: مرکز توانمند سازی خاتون آباد نیز به متراژ ۵۰۰ متر مربع واقع در طبقه ی اول مسجد جامع خاتون آباد در مرحله ی آماده سازی قرار دارد که همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به مرکز رشد و کارآفرینی شهدای پاکدشت واقع در بلوار امام خمینی(ره) حصارامیر عنوان نمود: این مرکز در امتداد فعالیت های مراکز توانمند سازی و در جهت ایجاد اشتغال و به تبع آن بهبود شرایط معیشتی و اقتصادی خانواده های ساکن در محلات هدف می باشد، همچنین شرایط کار و فعالیت این مرکز از طریق جذب کارآفرینان، تجار و سرمایه گذاران نسبت به ایجاد فضای کسب و کار و شاغل بودن در منزل است.

داریوش پازوکی در خاتمه گفت: مرکز رشد و کارآفرینی شهید بهروز پازوکی واقع در قوهه با هدف ایجاد اشتغال برای خانم ها و فعالیت های جانبی فرهنگی در مرحله ی آماده سازی قرار دارد.

سرای محله فرهنگ والبرز

شهردار پاکدشت ضمن مهم دانستن ایجاد سرای محله ها در شهر اذعان کرد: امروزه یکی از مهم ترین اقدامات مدیریت شهری برای شهروندان ایجاد بستر آموزشی و فرهنگی م باشد که مدیریت شهری امروزه سرای محله البرزواقع دربلوارشهدای رحیمی وسرای محله فرهنگ واقع درخیابان فرهنگ سرا جنب پارک شهدای اتشنشان با کاربری فرهنگی و آموزشی جمعا در مساحتی بالغ بر ۹۲۵ متر مربع اماده بهره برداری در دهه مبارک فجر می باشد  که با توجه به اینکه شهر پاکدشت به نسبت توسعه و پیشرفت فیزیکی و جمعیتی از لحاظ ظرفیت های اماکن فرهنگی مقداری در مضیقه قرار دارد ساخت و بهره برداری سرای محلات در این شهر در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت .

سرای  محله   فرهنگ

شهردار پاکدشت در ادمه اظهار داشت:سرای محله البرزواقع دربلوارشهدای رحیمی وسرای محله فرهنگ واقع درخیابان فرهنگ سرا جنب پارک شهدای اتشنشان با کاربری فرهنگی و آموزشی جمعا در مساحتی بالغ بر ۹۲۵ متر مربع و هزینه ساخت و تجهیز این مراکز با احتساب ارزش ریالی زمین، یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان آماده بهره برداری می باشد .

هدف از ساخت سرای محله به عنوان یک فضای فرهنگی و آموزشی، ساماندهی و توسعه فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در سطح محلات شهر می باشد .

ساختمان اتش نشانی حصارامیر

شهردار پاکدشت گفت: ایستگاه آتش نشانی حصارامیر آماده ی افتتاح جهت خدمت رسانی است.

داریوش پازوکی با اعلام این مطلب اظهار داشت: این ایستگاه با هدف ارتقای سطح ایمنی شهروندان در مواقع بروز حوادث غیر مترقبه و امداد رسانی به موقع به بهره برداری خواهد رسید.

پازوکی با گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای آتش نشان شهر پاکدشت، عنوان نمود: حفظ امنیت و ایمنی آتش نشانان و جلوگیری از بروز حوادث باید سرلوحه ی ایستگاه های آتش نشانی باشد، و تلاش برای آموزش پرسنل خدوم آتش نشان و ارتقای سطح همکاری، مورد تأکید است.

وی در ادامه با اشاره به آموزش شهروندی افزود: توجه ویژه به آموزش شهروندان، تاثیر بسزایی در کاهش و پیشگیری از حوادث دارد، همچنین ایمنی شهر، امداد رسانی و خدمت رسانی به موقع، حفظ امنیت شهروندان و آماده سازی ایستگاه های آتش نشانی و نیروهای امدادی از مهمترین ضرورت های شهری است.

شهردار پاکدشت با اشاره به افزایش میزان خدمات شهری با بهره برداری از ایستگاه های جدید آتش نشانی، تصریح نمود: این ایستگاه در حصارامیر و شهرک انقلاب پاکدشت به منظور کاهش زمان رسیدگی به محل حادثه، افزایش ایمنی و خدمت رسانی به موقع به شهروندان ساکن در این نقاط به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار پاکدشت در مصاحبه با خبرگزاری صدا وسیماگفت: این بالابر یا نردبان ۴۲ متری با اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال که ۱۱۹ میلیارد ریال توسط فرمانداری ، از محل اعتبارات ارزش افزوه و ۴۱ میلیارد ریال دیگر از اعتبارات داخلی شهرداری تامین شد، خریداری شده است و امروز رسما در اختیار آتش‌نشانی شهر پاکدشت قرار گرفت.

داریوش پازوکی افزود: با توجه به توسعه شهرستان پاکدشت و بلند مرتبه سازی در این شهرستان و از طرفی امکان بروز حوادث ناگوار در نقاط مختلف شهر، طبیعی است که ما نیاز داریم امکانات لازم برای مقابله هرچه سریعتر با اینگونه حوادث را پیش‌بینی کنیم.

وی گفت: در گذشته ما برای ساختمان‌های بلند فاقد امکانات لازم بودیم و به طور مثال اگر خدایی ناکرده در منطقه ۲ هزار واحدی که ساختمان‌های ۱۵ طبقه داریم، حادثه‌ای رخ می داد، امکان اینکه بخواهیم با حادثه برخورد کنیم وجود نداشت.

وی افزود: خوشبختانه با خرید این اسنوکر، حریق و هرگونه حوادث را تا ارتفاع ۴۲ متر به راحتی پوشش می‌دهیم و می‌توانیم بگوئیم شهرستان پاکدشت به امکانات کامل برای برخورد با اینگونه حوادث مجهز شد.

پازوکی گفت: این دستگاه در مسیرهای که عرض گذرگاه کم است، با توجه به بوم بلندی که دارد می تواند خود را به مراکزی که قابل دسترسی نیست نزدیک کند و همه امکانات مورد نیاز برای آتش‌نشان را در اختیار قرار دهد.

شهردار پاکدشت در پایان گفت:امیدواریم در این شهرستان و شهرستان های اطراف در مواقع ضروری بتوانیم به خوبی خدمت‌رسانی کنیم و نواقص منطقه را پوشش دهیم.

خودکفایی شهرداری پاکدشت در ساخت پل های هوایی و پایه چراغ های روشنایی

شهردار پاکدشت از اقدامی عملی در راستای رونق تولید و حمایت از تولید داخلی توسط شهرداری خبر داد و گفت با توجه به وسعت و قرار گرفتن شهر پاکدشت در مجاورت محور بین المللی امام رضا(ع) و پر تردد بودن این مسیر، روزانه شاهد عبور و مرور حجم زیادی از مسافران حرم رضوی و خودروهای سبک و سنگین از شهر پاکدشت هستیم که این امر خطرات جانی و خسارات مالی زیادی در عبور و مرور شهروندان به همراه دارد، در این راستا مدیریت شهری پاکدشت جهت بهسازی و ساماندهی معابر به منظور ارتقاء امنیت شهروندان، انضباط اجتماعی و ایمن سازی و سهولت رفت و آمد شهروندان اقدام به احداث و نصب پل های هوایی در سطح شهر نموده است.

پازوکی در ادامه با اشاره به خودکفایی شهرداری پاکدشت در تولید پل های هوایی و قسمتی از پایه چراغ های روشنایی تصریح نمود: کلیه مراحل طراحی، ساخت و نصب پل های هوایی و قسمتی از پایه چراغ های روشنایی و سازه های فلزی توسط پرسنل واحد تاسیسات معاونت خدمات شهری انجام می پذیرد که باعث صرفه جویی ریالی چشم گیری نسبت به گذشته شده است، قطعا به سرانجام رسیدن این امر، باعث صرفه جویی فراوانی در جهت کاهش هزینه های شهری و افزایش سرعت و شتاب پیشرفت پروژه های عمرانی شهر پاکدشت خواهد شد.

وی افزود: احداث پل هوایی عابر پیاده در بلوار امام خمینی (ره) شهرک یبر به حصار امیر و مقابل مجتمع شهید مظفر، دو پل هوایی واقع در محور امام رضا(ع) و محله حصارامیر به منظور تردد ایمن شهروندان در نقاط حادثه خیز با صرفه جویی ریالی ۵۰۰ میلیون تومانی آماده افتتاح و بهره برداری در دهه مبارک فجر است.

شهردار پاکدشت در خاتمه رعایت اصول و استانداردها را در ساخت پل های عابر پیاده، امری ضروری دانست و گفت این امر باید با دقت کامل انجام شود چرا که از عوامل موثر در توسعه شهری و حفظ جان انسان ها است. 

افتتاح دو پروژه مهم در راستای روان سازی ترافیک محور امام رضا علیه السلام

دوربرگردان خاتون آباد و اصلاح هندسی میدان مادر

 پازوکی شهردار پاکدشت با اعلام  افتتاح دوپروزه مهم در خصوص تردد شهری  گفت: طرح اصلاح هندسی میدان مادر که جهت رفع گره ترافیکی و روان سازی ترافیک در ورودی فاز۲ شهرداری آغاز شده بود در مرحله ی پایانی قرار دارد.

وی افزود: از آن جایی که تقاطع ها به عنوان نقاط بحرانی در عملکرد شبکه معابر شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، از این رو اصلاح هندسی تقاطع های شهر در اولویت کارهای عمرانی شهرداری پاکدشت قرار گرفته و اجرا می شود که این امر خود باعث رفع مشکلاتی از قبیل وضعیت ترافیک، کاهش مصرف سوخت و بهبود شرایط زیست محیطی خواهد شد.

پازوکی بیان کرد: طراحی مناسب تقاطع ها از لحاظ هندسی و بهینه بودن پارامترهای ترافیکی، عملکردی و کنترلی آن ها، گام مهمی در ایمن سازی و کاهش تصادفات است.

شهردار پاکدشت ادامه داد: حجم رو به رشد جمعیت شهر، سفرهای روزانه و فرایند موتوریزه شدن شهرها شرایطی را به وجود آورده است که مسأله حمل و نقل به یکی از چالش های اصلی شهر پاکدشت تبدیل شده است و تمام تلاش این مجموعه برای کاهش بار ترافیکی در شهر است.

احداث دوربرگردان جدید خاتون آباد 

به بار نشستن یکی از قدیمی ترین مطالبات نه تنها شهروندان پاکدشت؛ بلکه میلیون ها نفر از  مسافرین و زائرین محور بین المللی امام رضا(ع) جهت کاهش بار ترافیکی

شهروندان گرامی در سالهای گذشته شاهد بودند که تنها احداث پل غیر همسطح در محورپر تردد امام رضا (ع) ، چه میزان وقت، انرژی و بودجه ای را بر مدیریت شهری تحمیل نموده است .

لذا در چنین بزرگراه پرترافیک و پر از معضلی، پروژه های آزادسازی و احداث دوربرگردان ها تاثیر زیادی بر پارامترهای ترافیکی شهر نظیر سرعت، زمان سفر، زمان تأخیر و کاهش حوادث و تلفات رانندگی دارد .

هرچند طی دوره های مختلف مدیریت شهری، اقداماتی در جهت احداث دوربرگردان ها صورت گرفته، ولی بعلت عدم احداث دقیق و علمی آن، تاثیر چندانی بر تخلیه ترافیکی و تسهیل عبور و مرور این محور نداشته و کماکان شاهد ترافیک سنگینی در این بزرگراه بوده ایم .

یکی از این محورها که شاهد احداث چندین باره دوربرگردانهای مختلفی بوده، منطقه خاتون آباد است که با بررسی های کارشناسانه مجموعه مدیریت شهری، تصمیم بر آن شد تا با اجرای پروژه جامع و گسترده ای- با شناسایی کاستی ها و نواقص دوربرگردان های گذشته-، طی مراحل مختلف تملک؛ آزادسازی و اجرای عملیات عمرانی  اصلاح هندسی، با اجرای یک پروژه جامع، با احداث دوربرگردانی با گستره محیطی بیشتر، یک بار برای همیشه به معضل  این بخش از بزرگراه در منطقه خاتون آباد خاتمه داده شود .

آغاز دگرگونی چهره معابر شهر با نهضت سراسری آسفالت

                                                                                                                                                                                شهردار پاکدشت با اشاره به نهضت آسفالت ریزی در سطح شهر عنوان کرد: یکی از نیازهای مهم و ضروری شهروندان تردد آسان، ایمن و کاهش بار ترافیکی در سطح شهر است که در این راستا با اجرای طرح ساماندهی معابر از اسفند ماه سال گذشته  تاکنون بیش از  ۳۶ هزار تن آسفالت در معابر سطح شهر به صورت دستی و مکانیزه ،پخش و اجرا شده و این اقدام کم نظیر که خدمتی شایسته به شهروندان عزیز است با جدیت ادامه خواهد داشت.

وی آسفالت مناسب معابر و خیابان های شهر را یکی از خواسته های به حق شهروندان از شهرداری دانست و گفت: یکی از مهم ترین ویژگی های یک شهر زیبا، وضعیت آسفالت خیابان ها و معابر آن است و تأثیر زیادی بر منظر شهر از نگاه شهروندان دارد.

شهردار پاکدشت ادامه داد: حجم رو به رشد جمعیت شهرو سفرهای درون شهری روزانه شرایطی را به وجود آورده است که مسأله حمل و نقل به یکی از چالش های اصلی شهر پاکدشت تبدیل شده است و تمام تلاش این مجموعه برای کاهش بار ترافیکی در شهر است که عزم جدی مسئولان رادر راستای بهسازی معابر و امنیت و آرامش در امر عبور و مرور را در پی داشته است.

شهردار پاکدشت عنوان نمود: فعالیت های عمرانی مربوط به آسفالت ریزی و روکش آسفالت معابر، ترمیم، لکه گیری سطوح فرسوده و مناسب سازی و ساماندهی خیابان های اصلی و فرعی از جمله اولویت هایی است که مدیریت شهری در راستای پاسخگویی به نیازهای شهروندان، تسهیل در تردد وسایل نقلیه و ایجاد چشم انداز زیبای شهر با جدیت دنبال می کند.

وی در ادامه گفت:طی هماهنگی با ادارات آبفا ، گاز ، مخابرات به منظورعدم حفاری های غیر ضروری به ویژه در فصل زمستان و آخرسال ،توانستیم در قالب اجرای طرح جهادی و کارشناسی شده و اولویت بندی، معابر پر تردد ، جاده ها و معابر اصلی شهر را که وضعیت نامناسبی داشتند را مورد بازسازی و روکش آسفالت قرار دهیم که نمونه بارز آن روکش آسفالت میدان سوم خرداد در ابتدای ورودی شهر، بلوار امام رضا (ع) از میدان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی(پارچین سابق ) تا دوربرگردان قیامدشت ،محله بهاران ، بلوارهای شهدای رحیمی ،دانش آموز ،سپاه ،شهدای حصار امیر ، مدرس حصار امیر ،حمزه رضا (ع) خاتون آباد ،کشاورز قوهه ،آموزش و پرورش (همگی به صورت رفت و برگشت)  ،خیابان های علامه مامازند ،شهید خان محمدی ،صنایع خاتون آباد، ۲۰ متری مقداد ،شهید نصراله پازوکی ، شهید بوربور ،علامه حصار امیر ،شهرک البرز ، شهید نوراله پازوکی تا میدان جهاد ،جنب پارک یاس شهرک انقلاب ، شهید میرآخوری، شهید چمران،  شهید عبادی، نمک صالح، دستچین و ده ها مورد دیگر  که بطور کامل مورد عملیات روکش آسفالت قرار گرفتند.

مهندس پازوکی در ادامه گفت: البته فعالیت مدیریت شهری در رابطه با مبحث آسفالت به همین جا ختم نشد بلکه از طریق مناطق سه گانه اقدام به روکش آسفالت و لکه گیری معابر و کوچه ها نموده ایم که رضایت شهروندان عزیز را به دنبال داشته است.

وی همچنین عنوان نمود: برخورداری از آسفالت مناسب معابر و خیابان‌های شهر یکی از خواسته‌های به حق شهروندان از خدمتگذاران خود در شهرداری پاکدشت بوده است که با تلاش خادمین خود در مجموعه مدیریت شهری، بخش زیادی از این مطالبات محقق شده و با یاری خدای متعال سعی داریم با ادامه اجرای این طرح تا پایان سال جاری و در قالب طرح استقبال از بهار، در راستای رفع دغدغه شهروندان بیش از پیش اقدام نموده  و شاهد شهری زیباتر و شایسته مردم بزرگوار پاکدشت باشیم.

ابراز رضایت شهروندان پاکدشت از اجرای عملیات ساماندهی آرامستان های شهر

پازوکی شهردار پاکدشت ضمن فراهم آوردن سهولت در رفت و آمد شهروندان، به ویژه معلولان و جانبازان و همچنین ایجاد فضایی اظهار داشت: فعالیت در آرامستان ده امام از ماه های پایانی سال گذشته و در چهار بخش همسطح سازی، توسعه آرامستان، اصلاح هندسی و بهسازی معابر آغاز شد که هرکدام از این بخش ها دارای ویژگی های خاص خود است.

پازوکی تصریح نمود: در بخش اصلاحات هندسی مراحل تعویض مسیرهای رفت و برگشت ضلع شرقی و غربی و احداث میدان جدید الاحداث، توسعه پارکینگ موجود در ضلع شرقی آرامستان و بهسازی مورد نیاز در عملیات زیرسازی و جدولگذاری و آسفالت معابر اصلی صورت گرفته و به بهره برداری رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: احداث فضای سبز معابر جدید و احداث مخزن ذخیره آب جهت سیستم آبیاری تحت فشار از دیگر موارد مورد نیاز در ده امام بود که انجام شده است.

داریوش پازوکی افزود: با توجه به اینکه تعدادی از قنات ها در مسیر توسعه معابر و میدان جدید الاحداث قرار می گرفت به منظور حفظ کارایی این قنات ها و ایمن سازی آن ها عملیات لایروبی و بهسازی آن ها به صورت کول گذاری و نصب دریچه بتن مسلح و سایر عملیات مورد نیاز انجام شد.

وی در ادامه افزود: در بخش همسطح سازی در قطعات مجزا به منظور همسطح شدن قبور قدیمی و منظم کردن نمای ظاهری و تمهیدات لازم برای سهولت رفت و آمد شهروندان بین قبور در حال انجام است و علیرغم مشکلات اجرایی و مالی ادامه عملیات با حفظ موازین شرعی و اصول فنی در حال انجام است.

شهردار پاکدشت اظهار داشت: در راستای تکریم مقام شهادت و ترویج فرهنگ ایثار و به همت روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پاکدشت، تصاویری از شهدا تعمیر، بازسازی و در سطح شهرستان نصب شده است.

پازوکی ادامه داد: نصب تصاویر شهدا و نمادهای مقاومتی در شهر باعث می شود که جوانان قهرمان واقعی خود را بشناسند و شناساندن قهرمان واقعی کشور برای قشر جوان از وظایف همه مسئولان است

 شهردار پاکدشت در خصوص تکریم ارباب رچوع و کاهش هدر رفت وقت همشهریان اذعان کرد:در ادامه توسعه خدمات نوین شهری و راه اندازی سیستم های جدید و تحت وب مجموعه اتوماسیون های یکپارچه  اداری مالی و شهرسازی در شهرداری پاکدشت و مناطق یک و دو؛به منظور صدور یکپارچه پروانه ساختمانی،دریافت عوارض نوسازی و اصناف،بایگانی الکترونیک و ارائه دیگر خدمات در مناطق سه گانه را راه اندازی و مورد دسترس قرار داده ایم

پاکدشت پیشتاز در حوزه سرمایه گذاری

شهردار پاکدشت  در خصوص  مهم دانستن سرمایه گذاری شهری افزود: پایتخت گل و گیاه ایران در حوزه سرمایه گذاری استان تهران پیشتاز است و از ابتدای سال ۱۳۹۲ تاکنون بیش از ۳۰۰۰۰ سی هزار مترمربع ابنیه از طریق واحد سرمایه گذاری احداث شده که از این میزان ۷۵۰۰ مترمربع به فضای درمانی، ۱۴۰۰۰ مترمربع فضای اداری و فرهنگی و ۸۵۰۰ مترمربع به فضای تجاری تخصیص داده شده است که می بایست به متراژ فوق ۱۴۰۰۰ مترمربع فضای درمانی هم افزود که در حال احداث می باشد.

وی در ادامه گفت :یکی از مهمترین اقدامات و برنامه های بلندمدت شهرداری و شورای اسلامی شهر پاکدشت ایجاد درآمد پایدار و استفاده بهینه  از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکت شهروندان و جلوگیری از خام فروشی املاک و مستغلات شهرداری در طول ۶ سال گذشته بوده است که با راه اندازی و تقویت واحد سرمایه گذاری این امر به عنوان الگوی مناسب برای شهرداری های شهرهای استان تهران معرفی شده است و تاکنون بالغ بر ۳۰ مرکز اداری – تجاری، فرهنگی، ورزشی و درمانی ساخته و یا در حال اجراء می باشد که بخشی از این پروژه ها در دهه فجر افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید .