مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری گفت: در یک ماه گذشته ۱۴ تالار پذیرایی و ۳ کارگاه پس از دریافت اخطاریه پلمب شدند.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبراز ری، علیرضا صدرایی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری با بیان اینکه در موج دوم کرونا قرار داریم، اظهار کرد: تهران و ری از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت هشدار و در آستانه قرمز هستند و از این جهت میزان محدودیت ها افزایش یافته است.

وی در رابطه با فعالیت پایگاه مراقبت مرزی در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) که بر عهده شهرستان ری است، افزود: ورود و خروج مسافران در فرودگاه به شدت کنترل می شود و در این راستا تاکنون بیش از ۷ هزار نمونه گیری غربالگری انجام داده ایم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری با اشاره به اینکه تمام مسافران خروجی فرم سلامت پر می کنند، گفت: بیش از ۲۳۶ هزار مسافر در مبادی ورودی کنترل شده و بیش از ۴۹ هزار گواهی سلامت برای مسافران خروجی صادر شده است. 

صدرایی با بیان اینکه در موج دوم کرونا بازرسی از مکان هایی که تجمع زیادی دارند ادامه دارد، تصریح کرد: در یک ماه گذشته ۱۴ تالار پذیرایی که اقدام به برگزاری مراسم کرده بودند مجبور شدیم پلمب کنیم و پرونده های آنها برای مراجع قضایی ارسال شد. 

وی اضافه کرد: در طی این بازرسی ها از اماکن مختلف مانند باشگاه ها، مراکز آموزشی و انواع واحدهای صنفی در یک ماه گذشته حدود ۱۱۶ پرونده تشکیل و برای تعزیرات ارسال شده و ۳۷ پرونده تخلف نیز برای دادسرا ارسال شده است همچنین در این مدت ۳۲۵ مورد اخطاریه برای کارگاه ها و کارخانه ها در رابطه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی صادر شده که همراه با نکات آموزشی بوده است و در ۳ مورد نیز پس از اخطارهای مکرر اقدام به پلمب کردیم.  

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری بیان کرد: رعایت دستورالعمل ها به ۴۲ درصد رسیده بود، که این بازرسی ها و محدودیت ها باعث شد اکنون میزان رعایت به ۶۸ درصد افزایش یابد و انتظار داریم این عدد بیشتر شود که اگر به ۷۰ درصد برسد می توانیم موج را کنترل کنیم. 

صدرایی در رابطه با تهیه ماسک در سطح شهرستان گفت: از ستاد دانشگاه حدود ۸ هزار عدد ماسک جراحی داده اند که پاسخگوی نیاز ما نیست و از محل اعتبارات خودمان از شرکت های تولیدی ماسک تهیه می کنیم که هم اکنون از لحاظ کمیت کمبود نداریم و در بحث کیفیت نیز باید با هماهنگی اداره صمت نظارت بیشتری بر کارگاه های تولیدی ماسک صورت بگیرد تا از نظر بهداشتی استانداردهای لازم برای حفاظت را داشته باشند. 

وی با بیان اینکه وضعیت آسایشگاه کهریزک تحت نظارت است، اذعان کرد: میزان ابتلا به کرونا در میان مددجوها افزایش نداشته و مانند روال قبل است اما طی روزهای اخیر ابتلای تعدادی از پرسنل افزایش پیدا کرده است که در قرنطینه به سر می برند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: در مرحله اول غربالگری سامانه سلامت حدود ۹۶ درصد از مردم شهرستان پایش شدند و در مرحله دوم نیز غربالگری برای حدود ۸۰ درصد شهروندان انجام شده است.

  • منبع خبر : فارس