پیانو ۶۵ ساله «کانون هدایت» که یکی از ارزشمندترین و قدیمی‌ترین اموال آموزش‌وپرورش شهرستان ورامین است، پس از ۲۳ سال و درحالی‌که در معرض اسقاط و خروج از اموال کانون بود، بازسازی و احیاء شد.

به گزارش خبر معتبر ، پیانو ۶۵ ساله «کانون هدایت» که یکی از ارزشمندترین و قدیمی‌ترین اموال آموزش‌وپرورش شهرستان ورامین است، پس از ۲۳ سال و درحالی‌که در معرض اسقاط و خروج از اموال کانون بود، بازسازی و احیاء شد.

در حال حاضر در هیچ‌کدام از سالن‌های همایش شهرستان و بیشتر شهرستان‌های استان تهران، پیانویی وجود ندارد.

در بین کانون‌های فرهنگی و تربیتی آموزش‌وپرورش در سراسر کشور، کانون هدایت ورامین یکی از معدود کانون‌هایی است که در آن پیانو وجود دارد و این موضوع در فهرست اموال این کانون ثبت شده است.

طبق شواهد موجود در کانون، این پیانو که قدمت آن حدود ۶۵ سال است، آخرین بار به‌صورت جزئی، در سال ۷۶ تعمیر شده است. 

این پیانو درحالی‌که ازلحاظ ظاهری و فنی آسیب فراوانی دیده بود، پس از دعوت از چندین تیم کارشناسی و مذاکره‌های متعدد، برای بازسازی به یک مرکز تخصصی ارسال و پس از سه ماه تلاش کارشناسان، در اواخر تابستان سال ۹۹، دوباره به کانون برگردانده شد.

قطعات آسیب‌دیده با تلاش و پیگیری تیم فنی، از طریق نمایندگی معتبر برند سازنده (یاماها) در خارج از ایران، تأمین شده است.

این پروژه با حمایت سیلسپور معاونت پرورشی، سازمان دانش‌آموزی و ملایری معاونت پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش‌وپرورش ورامین با همراهی تنی چند از همکاران فرهنگی هنرمند به سرانجام رسید.

ارزش مادی این ساز در حال حاضر بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برآورد شده است.

کانون هدایت زمینه استفاده از این ساز را به شکل تمرین انفرادی برای دانش‌آموزان و همکاران فراهم کرده است.

همچنین در پروژه ضبط آثار دانش‌آموزان نوازنده در بخش تک‌نوازی پیانو، آثاری از دانش‌آموزان برگزیده منطقه در این رشته با همین پیانو در کانون ضبط شده است.

گفتنی است، کلیه فعالیت‌های شکل‌گرفته و هماهنگی‌های لازم جهت این بازسازی توسط علی شادکام همکار هنری و فرهنگی و مدیریت کانون فرهنگی تربیتی هدایت صورت پذیرفته است.