عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت:‌ پیشنهاد می‌کنم خیابانی در پایتخت به نام برخی از خبرنگاران فعال در حوزه شهری و ملی از جمله مرحوم روح‌الله رجایی و بابک برزویه نامگذاری شود.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از تهران، «احمد مسجدجامعی» روز سه شنبه در دویست و بیست و هشتمین جلسه شورای شهر با اشاره به فوت روح‌الله رجایی سردبیر روزنامه جام‌جم به دلیل بیماری کرونا اظهار داشت: مرحوم رجایی حدود ۱۰ سال پیش در روزنامه همشهری فعالیت داشت و اقدامات مؤثری جهت حمایت از شهروندان و مردم در کشور انجام داد.

وی افزود: همکاری جهت راه‌اندازی نهضت نوسازی مدارس زاهدان و حمایت از کودکان آسیب‌دیده در سیل مازندران و گلستان از جمله اقدامات مؤثر و نیکوکارانه مرحوم روح‌الله رجایی بود.

وی گفت: ایشان در حوادث سیل و زلزله برای کودکان کتاب و لوازم نقاشی تهیه می کرد و در این خصوص با انجمن ها همکاری داشت.

مسجدجامعی با بیان اینکه ایشان خدمات آرامی داشت و قابل تقدیر است، افزود: بیش از ۵۰ هزار کتاب و اسباب بازی برای در حوادث طبیعی برای کودکان تهیه کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: از همکاران و دوستان در کمیته نامگذاری شورای شهر درخواست دارم که در نامگذاری برخی از خیابان‌ها و معابر به نام خبرنگارانی که در سطح ملی و شهری فعالیت‌های مؤثری را انجام داده‌اند اقدام کنند.

وی ادامه داد: نامگذاری خیابان به نام روح‌الله رجایی و بابک برزویه از جمله پیشنهادات در این خصوص است.

روح الله رجایی سردبیر روزنامه جامه جم بود که روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد .

  • منبع خبر : خبرمعتبر