مدیرعامل بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) رباط کریم از عملیات واکسیناسیون کرونا ویژه کادر درمان بیمارستان این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرمعتبر- حامد اسدی شریف مدیرعامل بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) رباط کریم، اظهار کرد: عملیات واکسیناسیون کرونا با اولویت پزشکان، پرستاران و کارکنان بیمارستان‌ رباط کریم از ششم اسفندماه آغاز شد و ۳۰ نفر از پرسنل بخش‌های کرونا، آی. سی. یو، عفونی و بخش اورژانس بیمارستان‌ به عنوان اولین گروه هدف، واکسن دریافت کردند.

واکسیناسیون کرونا در ایران با استفاده از واکسن «اسپوتنیک وی» روسی روز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه طی مراسمی با فرمان رییس جمهور و با حضور نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

در این مرحله ۲۰ هزار دوز واکسن برای ۱۰ هزار نفر از کادر درمان در سراسر کشور تزریق می‌شود که دارای دو مرحله است که مرحله دوم ۲۱ روز پس از تزریق واکسن اول انجام می‌شود و بعد از پایان تزریق واکسن به این گروه، واکسیناسیون برای بخش‌های دیگر جامعه به شکل مرحله به مرحله و بر اساس اولویت‌بندی اعلام شده توسط وزارت بهداشت صورت می‌گیرد.

طبق اولویت‌بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، اولین گروه دریافت کننده واکسن، کادر بهداشتی درمانی هستند، گروه دوم افراد و گروه‌های در معرض خطر، گروه سوم برخی از مشاغل خاص و گروه چهارم عموم مردم می‌باشند.