فرماندار قرچک با اشاره به اینکه ۸۵ هزار تردد به طور روزانه در مسیر ری به قرچک ثبت می‌شود گفت: با اجرای طرح های اصلاحی نقاط حادثه خیز ترافیکی قرچک کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از قرچک، بهمن خطیبی صبح شنبه در جلسه کمیته فنی شورای ترافیک استان تهران مشترک با شورای حمل و نقل و ترافیک شهرستان قرچک با تقدیر از خدمات پلیس راهور و شهرداری در اصلاح برخی نقاط حادثه خیز و بررسی نقطه به نقطه مسیرها، اظهار داشت: با اجرای طرح اصلاحی شبکه معابر، میادین و دوربرگردان‌ها نقاط حادثه خیز ترافیکی در شهر و روستاهای قرچک کاهش یافته است.

خطیبی افزود: ۸۵ هزار تردد به طور روزانه در مسیر ری به قرچک ثبت می‌شود و این میزان تا حدودی با ترددی که روزانه در شریان تهران- قم است برابری می‌کند و به این دلیل بوده که قرچک گلوگاه چهار شهرستان جنوب شرق استان تهران است.

وی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته در موضوع انضباط ترافیکی اتفاقات خوبی در قرچک رقم خورده از جمله نصب چراغ راهنما، هوشمندسازی میادین، اصلاح هندسی معابر و … که به کاهش تلفات تصادفات نیز کمک کرده است.

فرماندار قرچک بیان داشت: احصای نقاط حادثه خیز جاده‌ای از اهداف مهم و اولویت دار شورای ترافیک شهرستان به عنوان یکی از شوراهای فعال در سطح استان بوده و اعتقاد داریم باید آنچه وظیفه ادارات عضو این شوراست در چارچوب قوانین و مقررات و با اختصاص اعتبارات لازم باید انجام شود تا حتی یک فوتی هم در آمار مربوطه وجود نداشته باشد.

وی جای خالی مباحث آموزشی را در شورای ترافیک استان محسوس دانست و گفت: پر واضح است برای موفقیت در این زمینه بخشی از کار در اختیار شورای ترافیک و بخشی با فرهنگ سازی و پای کار آمدن دستگاه‌های فرهنگی و رعایت قوانین و مقررات از سوی مردم رقم می‌خورد.

فرماندار قرچک در ادامه خواستار نصب پل‌های مکانیزه عابر پیاده در مناطق پرتردد شهری شد.

  • منبع خبر : خبرمعتبر