معاون مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران گفت: امسال منابع درآمدی ورزش استان تهران بیش از ۱۲ میلیارد تومان کاهش یافته است.

به گزارش خبرمعتبر،نادر شاملو معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر در محل سالن اجتماعات این اداره، اظهار کرد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز و سالن‌های ورزشی منابع درآمدی ورزش استان تهران بیش از ۱۲ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه غالب درآمدهای ورزش استان تهران از محل سالن‌های ورزشی و استخرها تأمین می‌شود، گفت: ما در وضعیت فعلی، شرایط بسیار سختی را پشت سر می‌گذاریم و منابع درآمدی ورزش حتی پاسخگوی حقوق پرسنل هم نیست و باید مسؤولان امر و سازمان برنامه و بودجه راه‌کارهای مناسبی را برای جبران صدمات به جامعه ورزش کشور اتخاذ کنند.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، بیان کرد: متأسفانه دیدگاهی که مسؤولان بالادستی به ورزش دارند این است، که ورزش را یک تهدید می‌دانند نه به عنوان یک اقتصاد و صنعتی که چندین هزار نفر در آن زحمت می‌کشند و از آن امرار معاش و ارتزاق می‌کنند.

شاملو با تأکید بر اینکه باید منابع حمایتی و درآمدی مناسب و پایداری برای ورزش جایگزین شود، ادامه داد: ما الان شرایط بسیار سختی را سپری می‌کنیم، سال گذشته در چنین روزهایی منابع درآمدی ورزش استان تهران از محل سالن‌های ورزشی و استخرها بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان بود، در حالی که امسال این منابع درآمد به کمتر از ۴ میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه کاهش منابع درآمدی و صدمه به پرسنل ورزش هم وارد کرده است، خاطر نشان کرد :تلاش اداره کل و وزارت ورزش و جوانان بر این است که این کسری منابع درآمدی را که گرفتار آن شده‌ایم را جبران کند.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران یادآور شد: در شرایط فعلی به خاطر شیوع  ویروس محنوس کرونا بیشترین صدمه اقتصادی در کشور را جامعه ورزش دیده است.

اسلامشهر سال ۹۸ در ۱۵ رشته به عنوان هیأت‌های ورزشی برتر استان تهران انتخاب شد

در ادامه این مراسم قدیر آرمیان رئیس اسبق اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر ضمن قدردانی از همراهی و همکاری مسؤولان شهرستان و پرسنل اداره ورزش و جوانان در زمان تصدی وی، اظهار کرد: به عنوان یک پیشکسوت و فرزند اسلامشهر، به این افتخار می‌کنم که نام اسلامشهر در میادین رقابت‌های ورزشی ملی، بین‌المللی، جهانی و سکوهای قهرمانی می‌درخشد و این شهرستان حافظان و قاریان قرآن به عنوان پیشانی ورزش استان تهران و حتی کشور شناخته شده است.

وی با اشاره به کسب افتخارات جامعه ورزشی اسلامشهر، گفت: کسب ۹سهمیه مسابقات المپیک آسیایی جاکارتا، کسب۲سهمیه المپیک ۲۰۲۰ و حضور ورزشکاران اسلامشهری در تیم‌های ملی رشته‌های مختلف ورزشی از جمله افتخارات اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر بوده که در طی سال‌های گذشته به دست آمده است.

رئیس اسبق اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر با تأکید بر اینکه توفیقات حاصل شده، نتیجه لطف و عنایت خداوند و حمایت‌ها و همراهی همه مسؤولان شهرستان و استان و تلاش پرسنل و ورزشکاران بوده، خاطرنشان کرد: در طی سال ۹۸ علی‌رغم کمبود اعتبارات مالی و نبود تجهیزات ورزشی مورد نیاز، از ۴۸ رشته ورزشی موجود در شهرستان ۱۵ رشته به عنوان هیأت‌های ورزشی برتر استان تهران شناخته شده و رتبه نخست را کسب کرده‌اند.

به گزارش فارس، در آئین تکریم و معارفه رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر که با حضور جمعی از مسؤولان شهرستان و هیأت‌های ورزشی منطقه برگزار شد، ضمن ابلاغ حکم مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران به پیام نظر به عنوان سرپرست جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر، از تلاش‌ها و زحمات هفت ساله قدیر  آرمیان در سمت رئیس این اداره مورد تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

قدیر آرمیان از پرسنل نیروهای بومی رسمی اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر است که قریب به ۴۰ سال سابقه ورشی در کارنامه خود دارد و بیش از ۲۰ سال در اداره ورزش و جوانان اشتغال داشته  و قریب به ۷سال مسؤولیت هدایت سکان پر تلاطم کشتی ورزش اسلامشهر را هدایت کرد و در آخرین روزهای خدمت ادارای خود پس از استعفاء  از حکم‌ مسؤولیت امروز در مجوعه اداره کل مشغول انجام وظیفه شد.