تهران- معاون اقتصادی استاندار تهران از وجود مرغ و تخم مرغ به اندازه کافی در استان تهران خبر داد و گفت: قیمت مصوب مرغ ۳۱ هزار تومان است.

به گزارش خبر معتبر _  حشمت اله عسگری صبح چهارشنبه در جلسه تنظیم بازار استان تهران با اشاره به مطلوب بودن ذخیره کالاهای اساسی در استان اظهار داشت: برای جلوگیری از تلاطم و نوسانات بازار برنج، روغن، مرغ منجمد، تخم مرغ و شکر به میزان کافی در انبارها ذخیره شده است.

وی از دستگاه‌های اجرایی ذیربط به ویژه سازمان جهاد کشاورزی و صمت استان خواست رصد دقیقی بر روی ذخیره کالاهای اساسی صورت گیرد و متناسب با خروجی از انبارها کالا جایگزین شود.

معاون اقتصادی استاندار تهران همچنین به ضرورت ذخیره کافی نهاده‌های بخش کشاورزی در انبارها و بنادر اشاره کرد و افزود: نهاده‌های کشاورزی به عنوان مواد اولیه مورد نیاز تولیدات دامی تأثیر بسزایی در کنترل محصولات بخش کشاورزی به ویژه گوشت، مرغ و لبنیات دارد که سازمان جهاد کشاورزی تدابیر لازم را در این خصوص اتخاذ نماید.

عسگری با اشاره به اینکه احساس امنیت روانی در جامعه به مدیریت و نظارت دستگاه‌های اجرایی برمی‌گردد، عنوان کرد: با بررسی و رصد به موقع میزان ذخایر و نظارت دستگاه‌ها در سطح بازار این مهم محقق خواهد گردید.

وی با اشاره به تولید ۶ درصدی مرغ مورد نیاز استان توسط واحدهای مرغداری استان گفت: بر اساس مصوبات قبلی و اقدامات در حال انجام دستگاه‌های جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، آب منطقه‌ای و سایر دستگاه‌های مربوطه ظرف دو سال آینده این رقم افزایش چشم گیری خواهد یافت و بخش عمده مرغ در داخل استان تولید می‌شود.

معاون اقتصادی استاندار تهران همچنین بیان کرد: دو هزار تخم مرغ در انبارهای استان موجود می‌باشد و از این لحاظ هیچگونه کمبودی احساس نمی‌شود لذا دستگاه‌های نظارتی با هرگونه سو استفاده احتمالی در بازار برخورد قانونی لازم را به عمل آورند.

عسگری با اشاره به ثبات نسبی بازار مرغ تصریح کرد: قیمت مصوب ارائه شده در بازار ۳۱ هزار تومان است و با تأمین مرغ مورد نیاز استان از طریق استان‌های معین و همچنین وجود ۱۷ کشتارگاه مرغ در استان که روزانه میانگین ۲۵۰ تا ۳۵۰ تن مرغ کشتار می‌کنند هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد و ضرورت دارد بازرسی و نظارت‌ها در این زمینه تشدید شود.