رئیس دفتر رئیس جمهور گفت:یکی از دغدغه های رئیس جمهور معیشت مردم است.

به گزارش خبر معتبر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور امشب در گفت وگوی ویژه خبری در مورد وضعیت تورم و گرانی در کشور گفت: این موضوع مبتلا به اکثر مردم است. ما اصلا از این قیمت ها راضی نیستیم. شخص رئیس جمهور و وزرای ذی ربط یکی از دغدغه هایشان معیشت مردم است.

وی با اشاره به اینکه دو موضوع رسانه های بیگانه و عدم جابجایی پول کشورمان در بازار خارجی دلایلی برای این وضع بازار است، اظهار داشت: معمولاً وقتی ارز دو نرخی می شود فساد و دلالی خود به خود ظهور پیدا می کند. 

واعظی تصریح کرد: برخی از کسانی که مسئول توزیع کالا هستند بخشی از کالا را با نرخی که باید توزیع کنند به دست مردم می رسانند و برخی دیگر را به روش های دیگر توزیع می کنند که با آن ها دارد برخورد می شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور در مورد سرنوشت وزارت صمت بیان داشت: مجلس دو هفته تعطیل است و بعد از آن در اولین فرصت گزینه وزارت صمت را به مجلس معرفی می کنیم.

وی ادامه داد: از نظر ما جدا شدن وزارت صمت و بازرگانی منتفی نیست. وزارت صمت بسیار بزرگ شده است. در یک مقطعی وزارت صمت الان ما چهار وزارتخانه بود. 

رئیس دفتر رئیس جمهور در مورد وضعیت مسکن در دولت تدبیر و امید خاطر نشان کرد: از هفت سال گذشته سیاست آقای رئیس جمهور بر اهمیت مسکن بوده است. در این دو سال گذشته فعالیت در حوزه مسکن بیشتر شده است. قدرت خرید مردم فقط به این بر نمی گردد که یک مقدار مسکن اضافه درست کنیم بلکه قیمت فولاد و مصالح هم مهم است.

واعظی با تاکید بر اینکه مسکن در ایران کالاهای سرمایه ای هم است، گفت: الان وزیر راه و شهرسازی بر مسکن مهر و روستایی تاکید دارند و در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده اند.

وی در مورد بورس گفت: در ستاد اقتصادی دولت قرار شد وزیر اقتصاد یک کمیته تشکیل دهند و بر روی این موضوع کار کنند. امروز صبح در شورای بورس تصمیمات خوبی گرفت. دولت به این بازار سرمایه اهتمام جدی دارد.