۱۲ واحد قهوه‌خانه متخلف که نسبت به عرضه قلیان اقدام می‌کردند، بسته شد.

به گزارش خبر معتبر ، سیدعباس میری، رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین روز چهارشنبه ۳۰ مهر گفت: ۱۲ واحد قهوه‌خانه متخلف که نسبت به عرضه قلیان اقدام می‌کردند، پلمب شد. بر اساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در زمان پیک سوم شیوع ویروس کرونا، قهوه‌خانه‌ها و کافه‌های اجازه فعالیت نداشته و عرضه قلیان به مشتریان ممنوع است.

وی افزود: بازرسان اتاق اصناف شهرستان ورامین به طور مستمر و با حضور در مناطق مختلف شهرستان، فعالیت قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سراها را مورد بررسی قرار داده و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت، به دلیل تذکرات ارائه شده از قبل و آگاه متصدیان نسبت به ممنوع بودن عرضه قلیان، با آنان برخورد کرده و واحدهای متخلف را پلمب می‌کنند. طی هفته گذشته ۱۲ قهوه خانه و قلیان‌سرا را که به فعالیت غیرقانونی خود ادامه می‌دادند شناسایی و آن‌ها راپلمب شد.

میری ادامه داد: اصناف شهرستان ورامین از نخستین روز اعلام شیوع ویروس کرونا در سال گذشته تا کنون، با همکاری مستقیم با ستاد کرونا شهرستان، تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و کمترین میزان تخلف در این حوزه صورت گرفته است. هم اکنون فعالیت تمامی تالارهای پذیرایی ورامین به دلیل ممانعت از اجتماع مردم تعطیل است و هیچ‌گونه مراسم ترحیم و یا عروسی در این اماکن برگزار نمی‌شود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.