مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی پیشوا، ورامین و قرچک گفت: ۱۳ آبان روز فرو ریختن هیمنه سلطه آمریکایی و استکبار جهانی در ایران و سراسر دنیا است.

به گزارش خبر معتبر ، سجاد شاهسون مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی پیشوا، ورامین و قرچک در این خصوص، اظهارکرد: در تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی شاهد روزها نصرت‌ها و پیروزی‌ها و وقایع شگفت‌انگیزی مانند واقعه ۱۳ آبان هستیم که با اندکی ژرف‌نگری دست پرقدرت الهی را در غلبه بر مشکلات در این سال‌ها شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه این تاریخ پرافتخار با روزهای سرنوشت‌سازی همراه بوده است، به وقایع ۱۳ آبان، ۲۲ بهمن، ۱۲ فروردین و ۳ خرداد اشاره و خاطرنشان کرد: در ۱۳ آبان سه حادثه تاریخی و مهم رخ داده است که نشان دهنده قداست و اهمیت این روز و به قول مقام معظم رهبری بیانگر چالش عمیق و مستمر ملت ایران با آمریکای جهان‌خوار است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ورامین، پیشوا و قرچک افزود: اولین حادثه مربوط به ۱۳ آبان سال ۴۳ است که شاه با دستور مستشاران و دیپلمات‌های مستقر در لانه جاسوسی برای مخفی نگه داشتن و خاموش کردن ندای حق‌طلبی امام خمینی (ره)، دستور تبعید ایشان را به ترکیه صادر کرد و درست ۱۵ سال بعد در سال ۵۸ جهان شاهد خفت و خاری آمریکایی‌ها و جبران آن حرکت سرکوب‌گرانه و آمریکایی که می‌خواستند ندای حق‌طلبی امام (ره) را خاموش کنند بودند.

شاهسون خاطرنشان کرد: حادثه دیگری که در ۱۳ آبان رخ داد شهادت دانش آموزان انقلابی به دستور رژیم بود که در آن حادثه تعداد زیادی از دانش آموزان در خاک و خون غلتیدند و خونشان در همان چسال پیروزی انقلاب اسلامی را تضمین کرد.

وی گفت: ۱۳ آبان روز فرو ریختن هیمنه سلطه آمریکایی و استکبار جهانی در ایران و سراسر دنیا است، در این روز تمام مبارزه ملت ایران با اسکتبار جهانی و در راس آن آمریکای جهان‌خوار و غارتگر است.

وی خاطر نشان کرد: این حرکت جوانان انقلابی در روز ۱۳ آبان یک حرکت خودجوش بود که یکی از مواردی است که مقام معظم رهبری برآن تاکید داشتند.

شاهسوند عنوان کرد: دانشجویانی که مقام معظم رهبری و نظام به آنها دل بسته‌اند باید شبیه چنین حرکت‌هایی را در سطوح مختلفی همچون حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اصلاح جامعه انجام دهند.