رئیس بیمارستان شهدای ۱۵خرداد ورامین گفت: از ابتدای اسفندماه تاکنون ۱۵۵۰ نفربیمار حاد تنفسی به بیمارستان ۱۵خرداد مراجعه کرده که از این تعداد ۸۴۱نفر سرپایی مداوا و مابقی برای درمان بستری شدند.

به گزارش خبر معتبر از ورامین – علی فتحی رئیس بیمارستان شهدای ۱۵خرداد ورامین در مراسم تجلیل از مدافعان سلامت این بیمارستان که با حضور مسؤولان شهرستانی و استانی برگزار شد، اظهار کرد: نام، یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد سال ۴۲ را که نام این بیمارستان به این عزیزان والامقام مزین شده گرامی می‌داریم.

وی ادامه داد: شهدای ۱۵ خرداد بنای انقلاب را پی‌ریزی کرده و در این مسیر نیز برای حمایت از مرجعیت و رهبری به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

رئیس بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد شهرستان ورامین اضافه کرد: با توجه به اینکه ویروس منحوس کرونا کل دنیا را درگیر خود کرده بود بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد نیز از این موضوع مستثنی نبوده و در کنار بیمارستان‌های وزارت بهداشت به مداوای بیماران حاد تنفسی پرداخت.

فتحی افزود: اولین بیمار مشکوک به کرونا اواخر بهمن‌ماه به بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد مراجعه کرد تا تحت درمان قرار گیرد و با توجه به اینکه هیچ مشخصه و شناختی از این ویروس نبود عوامل درمانی بیمارستان ۱۵ خرداد با تمام وجود و با عشق و علاقه به مداوای همه بیماران و مراجعه کنندگان پرداختند و در این مسیر نیز موفق بودند.

وی بیان داشت: مسؤولان شهرستان ورامین و قرچک با ایجاد گروه‌های جهادی در بین جوانان و خیران توانست اقدامات بسیار خوبی در حوزه درمان و کمک‌های معیشتی انجام دهند.

رئیس بیمارستان شهدای ۱۵خرداد ورامین تصریح کرد: مسؤولان شهرستان‌های دشت ورامین در اوج بحران کرونا در اسفندماه و فروردین‌ماه با ضدعفونی کردن و معابر عمومی و اطلاع رسانی مطلوب و ایجاد گروه‌های جهادی در کاستن التهاب ویروس کرونا عملکرد موفقی داشته‌اند که این عملکرد باعث مراجعه کمتر بیماران به بیمارستان‌ها شد.

فتحی بیان داشت: جا دارد از اصحاب رسانه و خبرنگاران که در اطلاع رسانی به شهروندان برای حضور کمتر در بیمارستان‌ها زحمات فراوانی کشیدند و در همه مناسبت‌ها در کنار کادر درمانی بودن تقدیر و تشکر کنم.

 وی یادآور شد: از ابتدای اسفندماه تا به کنون ۱۵۵۰ مراجعه حاد تنفسی به بیمارستان ۱۵خرداد مراجعه کرده که از این تعداد ۸۴۱نفر سرپایی و با توجه به شرایطی که داشتند با تجویز دارو توسط پزشکان به منزل رفته و ادامه درمان را در منزل انجام دادند و مابقی نیز با بستری در بیمارستان مراحل درمان خود را طی کردند.

رئیس بیمارستان شهدای ۱۵خرداد ورامین عنوان کرد: ۷۰۷ نفر از بیماران حاد تنفسی در بیمارستان شهدای ۱۵خرداد بستری شده و سیر مراحل درمانی را به پایان رساند که در این مدت بیمار ۸۸ ساله و ۱۰۱ ساله نیز از بیماران بیمارستان ۱۵ خرداد بودند که بعد از خوب شدن ترخیص شدند.

فتحی در ادامه افزود: ۶۰۶نفر از این بیماران نیز تاکنون ترخیص شده و میانگین سنی بیماران مراجعه کننده به بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد، ۵۶ و ۷دهم درصد بوده است و میانگین سنی افراد فوت شده به خاطر ویروس کرونا ۷۰سال است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵نفر از پرسنل شهدای ۱۵خرداد دچار بیماری کرونا شده که چهارنفر از این افراد پزشک و مابقی اداری، پرستار، عوامل اجرایی آزمایشگاه و منشی‌های بخش‌ها بودند.

رئیس بیمارستان شهدای ۱۵خرداد ورامین تأکید کرد: نام و یاد خاطره همکار پزشک شهیدمان دکتر بهمنی را که برای درمان بیماران کرونا جان خود را از دست داد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد را گرامی می‌داریم همچنین از همکاران درمانی و پزشکی که بدون هیچ اطلاعی به جنگ این ویروس منحوس رفته و با از خود گذشتگی و ایثار در این مسیر موفق بودند تشکر و قدردانی می‌کنم.

فتحی در پایان گفت: پرسنل درمانی در تمامی کشور با تمام وجود و در نهایت دلسوزی از بیماران کرونایی مراقبت کردند تا سلامتی خود را هرچه زودتر به دست بیاورند.