مدیر جهادکشاورزی شهرستان پیشوا گفت : با تخریب ۴ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی روستای رودبارک از توابع بخش مرکزی پیشوا، بیش از ۱۵ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی این شهرستان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از پیشوا، علی عابدی،مدیر جهاد کشاورزی پیشوا گفت: دراجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی ۴ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در روستای رودباردک  از توابع بخش مرکزی پیشوا با حکم قضایی تخریب و ۱۵ هزار متر مربع از اراضی مرغوب کشاورزی به حالت اولیه بازگشت.

وی افزود: این ساخت و سازهای غیر مجاز به طور عمده به صورت چهار دیواری و احداث باغ‌ویلا بود که با حضور نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، نماینده فرمانداری و مسوولان جهاد کشاورزی به طور کامل تخریب و اراضی کشاورزی به حالت اولیه بازگشت.

ساخت و سازهای غیر مجاز، روستاهای پیشوا را از حالت عادی خارج کرده است

این مقام با اشاره به اینکه،  از ابتدای امسال تاکنون حدود ۷۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در مناطق مختلف پیشوا تخریب و بیش از ۱۲۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان آزاد شد، افزود:ساخت و سازهای غیرمجاز، روستاهای پیشوا را از حالت عادی خارج کرده است.

فرماندار پیشوا در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: ساخت‌وسازهای غیر مجاز، وضعیت برخی از روستاهای پیشوا را از حالت طبیعی خارج‌ و دستگاه‌های خدمات‌رسان را با مشکل مواجه کرده است.

حسین عباسی افزود: سال گذشته با رویکرد مناسب اداره جهاد کشاورزی، حمایت دستگاه قضا و تلاش نیروی انتظامی، اقدامات اثرگذاری در مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز انجام و تعداد زیادی از واحدهای ساخته شده در اراضی کشاورزی تخریب گردید.

وی با اشاره به اینکه برخی از ساخت و سازها باعث شده که چهره روستاها از حالت عادی خارج  و خدمت رسانی توسط دستگاه‌های مختلف، با مشکل مواجه شود، گفت: بخشداران و دهیاران موظفند که بر نحوه ساخت و ساز در مناطق روستایی توجه بیشتری داشته باشند.

فرماندار پیشوا با تأکید بر لزوم وحدت رویه در برخورد با ساخت و ساز غیر مجاز گفت:مبنای عملکرد مسئولان در برخورد با ساخت‌وسازها غیرمجاز قانون است و هیچگونه ملاحظه‌ای در مقابل بی‌قانونی افراد صورت نمی‌گیرد، جهاد کشاورزی با پشتیبانی قانونی و قضایی به موضوع مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز ورود جدی داشته باشد.

شهرستان پیشوا بیش از ۱۲ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد.

وضعیت مناسب آب در برخی از مناطق روستایی شمال شهرستان پیشوا باعث شده که عده‌ای سودجو با تغییر کاربری اراضی کشاورزی، اقدام به ساخت باغ ویلا کنند که سال گذشته تعدادی از این ساخت و سازهای غیر مجاز با دستور قضایی تخریب گردید.

  • منبع خبر : ایرنا