شمیرانات- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات از رفع تصرف ۲۷ هکتار از اراضی ملی این شهرستان با اجرای ۱۲ فقره حکم قضائی خبر داد.

به گزارش خبر معتبر، حسن شکری صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی و با پیگیری‌های به عمل آمده، از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۲۷ هکتار از اراضی ملی این شهرستان از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شده است.

شکری افزود: این میزان تصرفات که در پلاک‌های مختلف بخش‌های لواسانات و رودبار قصران شهرستان شمیرانات انجام شده بود با اجرای ۱۲ فقره حکم قطعیت یافته قضائی رفع تصرف و تمامی بناها و مستحدثات ایجاد شده بر روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفته است.

وی بیان داشت: وظیفه اصلی مجموعه منابع طبیعی حفظ و صیانت از عرصه‌های ملی است که در این خصوص تعامل خوبی بین دستگاه قضائی و منابع طبیعی وجود دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات خطاب به شهروندان و گردشگران ابراز داشت: با توجه به گرم شدن هوا و افزایش احتمال آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی، هنگام مراجعه به طبیعت نکات ایمنی را رعایت کرده و از روشن کردن آتش و رها کردن ته سیگار و اجسام شیشه‌ای به جد خودداری کنند.

شکری از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی فوراً مراتب را از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.