رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پاکدشت گفت: با هدف تقویت پوشش گیاهی و احیای مراتع، ۲ هزار هکتار از مراتع حوزه آبخیز پاچالک این شهرستان زیر پوشش عملیات بیولوژیکی قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از پاکدشت، علی گلستانی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با هدف تقویت پوشش گیاهی و احیای مراتع، ۲ هزار هکتار از مراتع حوزه آبخیز «پاچالک» شهرستان پاکدشت زیر پوشش عملیات بیولوژیکی قرار گرفته است.

گلستانی افزود: این اقدامات طی چند سال اخیر در قالب بذرکاری و بذرپاشی انجام شده که علاوه بر تقویت پوشش گیاهی موجب تثبیت و حفاظت خاک و کنترل فرسایش در منطقه شده است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان پاکدشت دارای حدود ۳۴ هزار هکتار مراتع «میانبند» می‌باشد اظهار داشت: این اقدامات بیولوژیکی نقش مؤثری در احیای مراتع، تعلیف دام و رونق تولید ایفا نموده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پاکدشت در ادامه به اجرای پروژه‌های آبخیزداری در حوزه‌های آبخیز این شهرستان پرداخت و عنوان داشت: با توجه به ضرورت اجرای پروژه‌های آبخیزداری با هدف کنترل سیل و رسوب و ایجاد امنیت برای مناطق پایین دست این حوزه‌ها، پروژه‌های آبخیزداری در قالب اقدامات مکانیکی شامل احداث بندهای سنگی – ملاتی و سنگی – گابیونی با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان و از محل اعتبارت صندوق توسعه ملی در حوزه‌های آبخیز توچال و «حمامک» این شهرستان به مرحله اجرا درآمده است.

  • منبع خبر : خبرمعتبر