شهردار قرچک گفت: ۳۰۰ بسته معیشتی ۲۰۰ هزار تومانی بین رانندگان تاکسی، سرویس مدارس و خانواده‌های نیازمند آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبراز قرچک، محسن خرمی شریف روز شنبه در حاشیه مراسم توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان قرچکی گفت: شیوع ویروس کرونا و کاهش تردد درون شهری و برون شهری افراد و نیز تعطیلی مدارس ، درآمد رانندگان تاکسی و سرویس مدارس را به شدت کاهش داد و بسیاری از این افراد با مشکلات زیادی مواجه شدند.
وی اظهار کرد: شهرداری قرچک در طول دوران شیوع ویروس کرونا نسبت به ضدعفونی معابر، اماکن عمومی و ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری اقدام کرد تا دغدغه مردم در ابتلا به این بیماری کاهش یابد.
وی تصریح کرد : علاوه بر ضدعفونی معابر عمومی، شهرداری قرچک با کمک نیروهای جهادی نسبت به تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی در چند مرحله اقدام کرد تا فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مواسات و همدلی مؤمنانه محقق شود.
خرمی گفت: با توجه به این که مقابله با ویروس کرونا هنوز به اتمام نرسیده و از آسیب‌های این بیماری، کماکان برخی از اقشار جامعه صدمه می‌بینند، شهرداری قرچک ۳۰۰ بسته معیشتی تهیه و بین نیازمندان، رانندگان تاکسی و سرویس مدارس توزیع کرد.
وی اظهار کرد: هزینه این بسته ها از منابع مالی مدیریت شهری و با حمایت شورای شهر تأمین شده و تلاش می‌شود تا توزیع این بسته‌ها به طور مستمر ادامه پیدا می‌کند.
قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت و درمان گفت: از دیروز تا امروز ۲۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۷۳۹ نفر از آنها بستری شدند.
دکتر سیما سادات لاری با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده است، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر رسید.
وی با بیان این که خوشبختانه تا کنون ۲۱۷ هزار و ۶۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، افزود:  ۳۳۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت  همچنین گفت: تا کنون یک میلیون و ۹۴۷ هزار و ۱۱۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
وی با اشاره به این که استانهای خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، هرمزگان و خراسان شمالی در وضعیت قرمز قرار دارند، افزود: استانهای تهران، البرز، لرستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، اصفهان، مازندران، گلستان و ایلام هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

  • منبع خبر : خبرمعتبر