به گفتۀ فرماندار شهرستان ورامین، در جریان شیوع ویروس کرونا و در راستای اجرای طرح مواسات، ۳۰ هزار نفر از اقشار آسیب‌پذیر و خسارت‌دیده از این بیماری در مناطق مختلف ورامین شناسایی و حمایت شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرمعتبر از ورامین، حسین کاغذلو روز یک‌شنبه در جلسه انجمن حمایت از زندانیان که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: امروز نه تنها ایران که بسیاری از کشورهای جهان تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه شده‌اند از این رو دولت، گروه‌های جهادی و سازمان‌ها و نهادهای انقلابی تلاش دارند تا با توزیع اقلام و سبدهای معیشتی، بخشی از نیاز افراد را برطرف کنند.
وی افزود: در شهرستان ورامین نیز اقدامات اثربخشی در حوزه پیشگیری و درمان و پشتیبانی از اقشار مختلف صورت گرفت و طی این مدت، ۳۰ هزار نفر از اقشار آسیب‌پذیر و خسارت دیده از شیوع ویروس کرونا شناسایی و طی سه مرحله، بسته‌های معیشتی، غذایی و بهداشتی بین آنان توزیع شد.
وی گفت: با همکاری بنیاد مستضعفان حدود ۱۰ میلیارد ریال بین نیازمندان شناسایی شده توزیع گردید.
کاغذلو با اشاره به جلسه شب گذشته مسئولان ورامین با رئیس بنیاد مستضعفان گفت: در این جلسه مقرر شد تا علاوه بر تمامی افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، ۲۰ هزار بسته معیشتی در اختیار سپاه پاسداران قرار گیرد تا بین نیازمندان توزیع شود که قطعا افراد تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان نیز از این بسته‌های حمایتی برخوردار می‌شوند.
وی یکی از گروه‌های نیازمند حمایت را زندانیان اعلام کرد و افزود: وقتی سرپرست خانوار در زندان است، خانواده او با  مشکلات زیادی مواجه می‌شوند و اگر این مشکلات برطرف نشود، به آسیب‌های اجتماعی تبدیل می‌گردد که رفع آن به هزینه‌های مادی و معنوی زیادی نیاز دارد.
فرماندار ورامین تصریح کرد: مسوولان موظفند تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهرستان به ویژه خیرّین نیک‌اندیش، شرایط را برای زندگی خانواده زندانیان فراهم کرده و آنان را از آسیب‌های احتمالی مصون کنند.
وی با اشاره به لزوم حمایت مادی از خانواده زندانیان اظهار کرد: انجمن حمایت از زندانیان برای دست‌یابی به اهداف حمایتی خود به در آمد پایدار با کار اقتصادی مناسب نیاز دارد تا بتواند با استفاده از درآمد به دست آمده، از خانواده زندانیان حمایت کامل را انجام دهد.
وی گفت: شهرستان ورامین از ظرفیت ویژه‌ای در حوزه کشاورزی برخوردار است که می‌توان از آن برای کسب درآمد پایدار برای انجمن حمایت از زندانیان استفاده کرد.
فرماندار ورامین گفت: افراد آزاد شده از زندان نباید به حال خود رها شوند بلکه لازم تا برای آنان شغل پایدار ایجاد کرد تا از گرفتار شدن مجدد آن‌ها جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: تولید کنندگان در صورت به کارگیری از این افراد می توانند به ازاء هر نفر اشتغال از وام ۵۰۰ میلیون ریالی با سود ۴ درصد برخوردار شوند.
کاغذلو با تأکید بر لزوم رعایت مسائل بهداشتی در مواجهه با موج جدید شیوع ویروس کرونا گفت: شهرستان ورامین به دلیل برخورداری از بیمارستان تأمین اجتماعی، به شهرستان‌های اطراف نیز خدمات درمانی خود را ارائه می‌دهد و این امر باعث می‌شود تا ورودی بیمارستان‌ها زیاد و ظرفیت آن‌ها در پذیرش بیمار تکمیل شود.
وی افزود: اگر پروتکل‌ها بهداشتی رعایت نشود، آمار ابتلا به بیماری کرونا روز به روز افزایش پیدا می‌کند. 

  • منبع خبر : خبرمعتبر