مدیر آموزش و پرورش قرچک گفت:۳۳ درصد داوطلبان کنکور سراسری قرچک در رشته تجربی رقابت می‌کنند و ۶۲ درصد شرکت کنندگان این شهرستان خانم ها هستند.

به گزارش خبر معتبر  غلامرضا بختیاری صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۳ هزار داوطلب در ۵ گروه آزمایشی کنکور سراسری در قرچک برای کنکور سراسری با هم رقابت می‌کنند، گفت: ۳۳ درصد این داوطلبان در رشته تجربی شرکت دارند که برای نشستن در صندلی‌های بهتر در دانشگاه‌های خوب با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

بختیاری افزود: با اشاره به برگزاری همزمان آزمون سراسری کنکور در حوزه‌های شهرستان افزود: کنکور سراسری در پنج گروه آزمایشی روزهای چهارشنبه رشته هنر، پنج شنبه گروه ریاضی و انسانی، جمعه رشته تجربی و روز شنبه گروه زبان برگزار می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش قرچک گفت: در مجموع ۳ هزار و ۱۵۴ داوطلب کنکور در شهرستان قرچک در این آزمون شرکت دارند، با توجه به رعایت فاصله اجتماعی در و رعایت پروتکل‌های بهداشتی آزمون سراسری در سه حوزه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه هزار و ۸۴ دانش‌آموز شرکت کننده در کنکور امسال در رشته تجربی شرکت دارند افزود: رشد صعودی گرایش به رشته تجربی طی سال‌های اخیر افزایش داشته و شرکت کنندگان در این رشته را در آزمون امسال ۳۳ درصد از مجموعه کل شرکت کنندگان را تشکیل می‌دهند.

بختیاری در ادامه تصریح کرد: در کنکور سراسری ۹۹ تمامی امکانات لازم از قبل پیش بینی شده و در آزمون فوق ۲۲۴ نفر چپ دست شرکت کرده‌اند که برای این افراد تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است.

مدیر آموزش و پرورش قرچک بیان داشت: آزمون سراسری امسال با توجه به دغدغه به حق همه خانواده در نهایت آرامش و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود چرا که سلامتی و امنیت و آرامش داوطلبین اولویت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قرچک است.

وی گفت: در کنکور سراسری پیش رو بعد از رشته علوم تجربی که بیشترین داوطلب را دارد رشته علوم انسانی با ۸۸۸ داوطلب، رشته زبان با ۵۲۶ داوطلب و رشته ریاضی فیزیک با ۴۳۰ داوطلب به ترتیب از اول تا چهارم قرار دارند که کمترین داوطلب در رشته هنر می‌باشد که ۲۲۶ داوطلب در شهرستان قرچک را دارد.