سخنگوی سازمان آتشنشانی استان تهران از اماده باش ۳۵۰۰ آتش نشان در پایتخت خبر داد.

به گزارش خبر معتبر – سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران درباره تمهیدات ایمنی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در شب چهارشنبه‌سوری گفت: با ورود وسایل محترقه‌ای که جایگاهی در اصل این جشن ندارد، این مراسم سنتی شادی خود را از دست داده است. به همین دلیل همه ساله در این شب شاهد مصدومیت و حتی تلفات جانی هستیم.

ملکی اظهار کرد: از همه هموطنان تقاضا می‌کنیم که به دلیل بیماری کرونا که تمام دنیا را فرا گرفته مراعات کنند. اگر سال‌های گذشته نگران مصدومیت بر اثر حوادث بودیم امسال علاوه‌ بر آن نگران تجمعات و انتشار بیماری کرونا نیز هستیم. از همه تقاضا می‌کنیم برای قطع زنجیره بیماری و کاهش شیوع آن شهروندان مراعات کنند و مثل سال گذشته که همکاری بسیار خوبی داشتند جشن به صورت محدود در کانون خانواده و با رعایت ایمنی برگزار شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار کرد: سازمان آتش نشانی تهران مثل سال‌های گذشته تمهیداتی را درنظر گرفته است، بر همین اساس در شب چهارشنبه آخر سال ٣۵٠٠ آتش‌نشان عملیاتی در حال خدمت‌رسانی به هموطنان خواهند بود که در واقع دوسوم از کل پرسنل عملیاتی در آماده‌باش خواهند بود. در ١٠٠٠ نقطه از شهر نیروها مستقر خواهند شد که این نقاط با احتساب ایستگاه‌های آتش‌نشانی است. سایر استقرارها در میادین، معابر شلوغ و پرتردد و بازار صورت خواهد گرفت.

ملکی گفت: آتش‌نشان‌ها با استفاده از خودروهای سبک و سنگین عملیاتی و حتی گروه‌های پیاده مستقر خواهند شد و از ظرفیت خودروهای عملیاتی شهرداری تهران، استفاده خواهد شد. این استقرارها از ساعت ١۵ عصر روز سه‌شنبه آخر سال آغاز خواهد شد و تا زمانی که آرامش در محدوده حاکم شده باشد، ادامه خواهد یافت.

وی افزود: از هموطنان عزیز تقاضا می‌کنیم که چهارشنبه‌سوری امسال را مراعات کرده و از حضور در خیابان خودداری کنند.